تهران، نیاوران، روبروی جماران، جنب بانک سامان، پلاک 148، طبقه دوم
کلینیک زیبایی مهرافروز
Search
Close this search box.
رفع موهای زائد چانه

لیزر موهای زائد چانه 

لیزر موهای زائد چانه، یکی از بهترین روش‌های درمان و ریشه‌کن شدن موهای زائد در ناحیه چانه است که از جمله مزایای این روش، می‌توان به شاداب شدن پوست، سرعت بالا در نتیجه‌گیری، دقت بالای دستگاه و … اشاره نمود. بنابراین اگر از موهای زائد در چانه و پشت لب و گردن خود رنج می‌برید و به دنبال بهترین روش درمان آن هستید، با ما در این مطلب همراه باشید تا ضمن معرفی بهترین دستگاه لیزر، علت ایجاد این موها و عوامل وابسته به نتیجه لیزر را شرح دهیم. بی‌شک با استفاده از این روش و از بین بردن موهای زائد ایجاد شده، زیبایی خود را دو چندان خواهید‌کرد.

علت رشد موهای زائد چانه و پشت‌ لب و گردن و بهترین راه درمان 

یکی از پرسش‌های پر تکرار بانوان، علت ایجاد موهای زائد چانه و روش درمان آن‌ها می‌باشد. در پاسخ به این پرسش باید گفت که در برخی از افراد، رشد این موها طبیعی بوده، اما عواملی از قبیل تغییرات هورمونی، سندرم تخمدان پلی کیستیک، مصرف برخی داروها و … در رویش این موهای زائد دخیل هستند. این ها مواردی هستند که قبل از لیزر موهای زائد باید بدانید:

✅ سندرم تخمدان پلی کیستیک 

از شایع‌ترین علل رویش موهای زائد چانه، پشت لب و گردن، سندرم تخمدان پلی کیستیک است که در پی ابتلا به این بیماری، فرد با رویش بیش از حد مو در برخی نقاط بدن از جمله چانه مواجه خواهد‌شد. در صورت مواجه شدن با این بیماری، باید به پزشک مراجعه نمایید تا ابتدا این سندرم کنترل و درمان شود و سپس به کمک لیزر موهای زائد چانه، جهت رفع این موها اقدام نمایید.

✅ سندرم کوشینگ 

همان طور که گفته شد، تغییرات هورمونی نیز در ایجاد موهای زائد دخیل می‌باشند که سندروم کوشینگ نوعی اختلال هورمونی محسوب می‌شود و در اثر ابتلا به آن، فرد دچار موهای زائد در نقاط مختلف بدن خواهد‌شد.

✅ تومور ترشح آندوژن 

برخی توده‌های ایجاد شده در تخمدان، هورمون‌های آندوژن در بدن را افزایش خواهند‌داد که همین امر سبب پر مویی و ایجاد موهای زائد در بدن می‌شود. گاها موهای زائد ایجاد شده در اثر این تومورها، به کمک درمان پزشکی برطرف نشده و جهت رفع آن‌ها نیاز به لیزر موهای زائد زیر چانه خواهد‌بود. 

✅ هایپرپلازی مادرزادی آدرنال

هایپرپلازی آدرنال، نوع خفیفی از اختلال مادرزادی آدرنال محسوب می‌شود که ابتلا به آن با موهای زائد صورت، ناباروری، بی‌نظمی قاعدگی و … همراه است. با وجود نادر بودن این بیماری، می‌توان آن را یکی از علل ایجاد موهای زائد چانه دانست.

✅ دیابت یا مقاومت به انسولین 

از آن‌جایی که در بیماری دیابت، بیمار ملزم به تزریق انسولین است، احتمال افزایش تستسترون و در نتیجه افزایش رشد موهای زائد وجود دارد. کنترل دیابت در این افراد، سبب بازگشت موها به حالت طبیعی خواهد‌شد.

✅ مصرف برخی داروها 

مصرف برخی از داروها، سبب به هم خوردن تعادل هورمون‌ها و در پی آن افزایش رویش موهای زائد می‌شود که از جمله این داروها، می‌توان به داروهای ضد‌افسردگی، سیکلوسپورین، استروئیدهای آنابولیک و … اشاره نمود. در صورتی که به دلیل هر یک از علل ذکر شده در بالا دچار موهای زائد در ناحیه گردن، چانه و پشت لب شده‌اید، از بهترین روش درمان که لیزر موهای زائد چانه و گردن است کمک بگیرید. بی‌شک این روش تاثیر بسیاری بر رفع این موهای زائد خواهد‌ داشت.

رفع موهای زائد چانه

مزایای لیزر موهای زائد چانه 

همان طور که در بالا گفته شد، لیزر موهای زائد چانه و پشت لب، روشی موثر بوده و این روش درمان مزایایی دارد که از جمله آن‌ها، می‌توان به موارد زیر اشاره نمود:

  • نرم و زیباتر نشان دادن پوست ناحیه چانه، از مزایای آن است. همچنین این روش به داشتن پوستی شفاف کمک خواهد کرد.
  • با وجود کوچک بودن ناحیه چانه، لیزر به خوبی بر آن تاثیر گذاشته و ظاهر فرد را بهبود می‌بخشد.
  • دقت بسیار بالای دستگاه لیزر و عدم وجود هیچ گونه خطایی در این روش درمان، از دیگر ویژگی‌ها و مزایای لیزر موهای زائد زیر چانه است.
  • لیزر نسبت به اپیلاسیون معمولا سرعت بسیار بالایی داشته و تنها در چند ثانیه به رفع مشکل شما کمک می‌کند.
  • با پیشرفت‌های صورت گرفته، دستگاه‌های لیزر جدید، هیچ گونه دردی را به همراه نخواهند داشت. 
  • در روش لیزر، عوارض جانبی نظیر قرمزی، التهاب، سوزش و حساسیت به ندرت دیده می‌شود.

نتایج لیزر موهای زائد چانه به چه چیزی بستگی دارد؟

نتیجه حاصل از لیزر موهای زائد چانه به عوامل متعددی وابسته است که این عوامل عبارتند از:

تراکم مو 

با وجود این که لیزر، تاثیر خوبی بر موهای زائد تمامی نقاط بدن خواهد گذاشت، اما هر چه تراکم مو بیشتر و این موها ضخیم‌تر باشند، نتایج حاصل از لیزر بهتر خواهد بود.

دستگاه لیزر

قطعا نسبت به نوع دستگاه لیزر، نتایج متفاوتی را شاهد خواهیم بود. بنابراین جهت لیزر موهای زائد زیر چانه، در انتخاب دستگاه لیزر دقت بالایی به خرج دهید.

عملکرد کلینیک زیبایی 

قطعا کلینیک زیبایی انتخابی شما و عملکرد کلینیک، نقش مهمی را بر نتیجه لیزر خواهد گذاشت. پس کلینیکی را انتخاب کنید که از بهترین و به‌روزترین دستگاه‌ها و متدهای روز دنیا استفاده می‌کند. بی‌شک کلینیک مهر افروز، یکی از بهترین کلینیک‌ها در این زمینه بوده و با استفاده از دستگاه‌های به‌روز و جدید، به رفع قطعی موهای زائد کمک خواهد‌کرد.

رنگ مو

از آن جایی که در فرآیند لیزر، نور لیزر جذب رنگدانه‌های پوست شده و بر فولیکول‌های مو اثر خواهد‌گذاشت، هر چه رنگدانه‌های مو بیشتر و رنگ مو تیره‌تر باشد، فرد به نتاج بهتر دست خواهد‌یافت.

رنگ پوست

روشن بودن پوست از دیگر عوامل تاثیر‌گذار بر نتیجه است. بنابراین هر چه پوست روشن‌تر و موهای چانه تیره‌تر باشد، لیزر اثر بهتری را بر موهای زائد خواهد‌گذاشت.

لیزر موهای چانه هورمونی

همان طور که می‌دانید بانوان نسبت به مسائل زیبایی حساس هستند، به همین جهت موهای زائد چانه، به یکی از معضلات برای آن‌ها تبدیل شده‌است. اگر شما نیز با این پرسش که آیا لیزر موهای هورمونی چانه موثر است یا خیر؟ مواجه شده‌اید باید بداند که لیزر سبب رفع موهای هورمونی ‌شده و به عنوان بهترین روش نیز محسوب می‌شود. از آن جایی که در این روش، فولیکول‌های مو هدف قرار می‌گیرند‌، نسبت به سایر روش‌ها ماندگاری بالایی دارند.

آیا لیزر موهای سفید زیر چانه امکان‌پذیر است؟

از آن جایی که در ریشه موهای زائد سفید، ملانین وجود ندارد، امکان رفع آن‌ها به کمک لیزر ممکن نخواهد بود. قطعا دستگاه‌های لیزر معمولی قادر به رفع این موهای زائد نبوده و به کمک دستگاه‌های پیشرفته‌تر نیز احتمال بسیار پایینی جهت رفع این موها وجود دارد. بنابراین پیش از انجام لیزر موهای سفید، ابتدا به پزشک مراجعه نموده تا دستگاه مناسب آن را به شما توصیه نماید.

لیزر موهای زائد چانه

آیا لیزر موهای زائد چانه عوارض دارد؟

در صورتی که کلینیک و دستگاه مناسب را جهت لیزر موهای زائد چانه انتخاب نمایید، با هیچ گونه عوارض جانبی مواجه نخواهید‌شد. البته بروز عوارضی نظیر قرمزی، احساس سوزش در پوست و سوزن سوزن شدن پوست طبیعی بوده و جای نگرانی نخواهد داشت. تمامی موارد ذکر شده در بالا تنها در صورت انتخاب کلینیک مناسب و کادر متبحر می‌باشد و در غیر این صورت احتمال سوختگی و بروز تاول و سایر عوارض لیزر موهای زائد وجود خواهد‌داشت.

بهترین دستگاه برای لیزر موهای زائد چانه چیست؟ 

با وجود این که نسبت به رنگ پوست و تراکم مو، نوع دستگاه لیزر انتخاب می‌شود، اما دستگاه الیت پلاس سایناشور را می‌توان از بهترین دستگاه‌ها جهت لیزر موهای زائد زیر چانه انتخاب نمود. لازم به ذکر است که این دستگاه نه تنها در ایران، بلکه در جهان بهترین دستگاه شناخته شده و به دلیل داشتن دو نوع طول موج، مناسب تایپ‌های پوستی مختلف می‌باشد. بنابراین جهت رفع موهای زائد چانه و گردن، با اطمینان خاطر این دستگاه را انتخاب کنید.

لیزر موهای زائد چانه و پشت لب بهترین راه درمان است 

این مطلب را به موهای زائد چانه، علت ایجاد آن‌ها و بهترین روش درمان آن که لیزر موهای زائد چانه است پرداختیم. قطعا یکی از بهترین دستگاه‌های لیزر جهت رفع موهای زائد چانه، دستگاه الیت پلاس سایناشور است که مناسب انواع پوست‌ها بوده و زیبایی را به صورت شما باز خواهد گرداند. با توجه به موارد ذکر شده در این مطلب بهتر است که ابتدا علت ایجاد این موها زائد را یافته و پس از کنترل یا درمان آن، جهت لیزر اقدام نمایید.

مطالب مرتبط
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *