تهران، نیاوران، روبروی جماران، جنب بانک سامان، پلاک 148، طبقه دوم
کلینیک زیبایی مهرافروز
Search
Close this search box.
مراقبت بعد از تزریق پروفایلو

مراقبت بعد از تزریق پروفایلو

مراقبت بعد از تزریق پروفایلو اهمیت بسیار زیادی دارد، زیرا مستقیما بر نتیجه‌گیری از درمان موثر است. از آنجایی که نتایج استفاده از این تزریق و شروع کلاژن‌سازی و الاستین سازی حدود یک ماه بعد مشخص می‌شود، و چروک ها بعد از این مدت محو شده و به جوانسازی پوست هم کمک می‌کند. در این دوران مراقبت از جای تزریق بسیار مهم است.  در ادامه این بحث همه نکاتی که برای مراقبت بعد از تزریق پروفایلو باید بدانید، را معرفی کرده ایم:

تزریق پروفایلو

نقاهت بعد از تزریق پروفایلو

این تزریق کاملا سرپایی بوده و بیمار می‌تواند بلافاصله مرخص شده و روزمرگی را از سرگیرد. همچنین نیازی به مراقبت های پیچیده نیست، زیرا این ماده کاملا بدن انسان سازگار بوده و هیچ مشکل جدی ایجاد نمی‌کند، اما رعایت نکات زیر الزامی است :

درد و تورم

بعد از تزریق ممکن است، درد و تورم خفیفی وجود داشته باشد که در طی 48 ساعت رفع خواهد شد. استفاده از کمپرس سرد می تواند در افزایش سرعت رفع این تورم ها موثر باشد. همچنین قرمزی، التهاب و حساسیت بعد از تزریق وجود دارد، که در طی 24 ساعت رفع می‌شود. در صورتی که این موارد رفع نشد، لازم است با پزشک خود در این مورد مشورت نمایید.

شستشوی صورت و آرایش

حداقل برای 12 ساعت از شستشوی صورت اجتناب نمایید، بعد از این مدت شستن صورت با آب ولرم توصیه می‌شود و باید از وارد کردن فشار به پوست پرهیز نمایید. همچنین باید از ماساژ ناحیه تزریق شده به شدت اجتناب نمایید.

برای مراقبت بعد از تزریق پروفایلو از استفاده از هر نوع ماده آرایشی و کرم پودر بعد از تزریق حداقل برای یک هفته به شدت اجتناب نمایید. بعد از یک هفته اگر می‌خواهید در معرض آفتاب قرار گیرید، حتما از ضد آفتاب استفاده کنید.

ورزش و فعالیت

بهتر است، تا چند روز بعد از تزریق این ماده استراحت بیشتری داشته باشید، و از انجام فعالیت‌های سنگین اجتناب نمایید.

انجام ورزش‌های سنگینی مثل وزنه برداری، اسب سواری و موارد مشابه توصیه نمی‌شود. در ضمن برای یک ماه از رفتن به استخر، سونا و جکوزی اجتناب نمایید. ورزش و فعالیت های سنگین گردش خون را افزایش داده و احتمال پارگی و کبودی را افزایش می‌دهد.

داروها

بعد از تزریق نیازی به مصرف داروی خاصی نیست، و در صورت نیاز حتما پزشک این مورد را عنوان خواهد کرد. قبل از مصرف هر نوع دارویی با پزشک مشورت کنید. همچنین مصرف آسپرین برای 2 روز ممنوع است، زیرا می تواند احتمال تورم و کبودی را افزایش دهد.

همچنین رعایت نکات زیر برای مراقبت بعد از تزریق پروفایلو الزامی است:

  • پروفایلو نوعی ژل است که بعد از تزریق نیازی به ماساژ نداشته و حجم قابل توجهی را زیر پوست ایجاد نمی‌کند.
  • از لمس، دستکاری و ماساژ صورت پرهیز کنید.
  • نوشیدن حداقل 8 لیوان آب در طول روز الزامی است.
  • نوشیدن الکل و مصرف دخانیات بعد از تزریق پروفایلو ممنوع است.
  • بهتر است، در دمای متعادل قرار گیرید، زیرا سرما و گرمای شدید می تواند باعث تورم پوست شود.
  • تزریق پروفایلو برای مادران باردار و شیرده ممنوع است.

پروفایلو یک درمان ترکیبی با تزریق بوتاکس است. زیرا همزمان که بوتاکس چین و چروک های عضلات را از بین می برد و، تزریق پروفایلو هم می‌تواند به درخشندگی پوست کمک نماید. همچنین اثرات بوتاکس را طولانی مدت خواهد کرد.

01:09
truncate dir-rtl

تزریق پروفایلو برای خانم الهام پاوه‌نژاد

چرا مراقبت بعد از تزریق پروفایلو مهم است؟

بعد از تزریق هر ماده ای عروق و پوست حساس تر شده و مسلماً به مراقبتهای بیشتری نیاز دارد. همچنین برای نتیجه‌گیری از درمان مراقبتها بسیار مهم هستند و می توانند آن را تضمین کنند. تابش نور شدید و یا قرار گرفتن در محیط بیش از حد گرم و سرد می تواند نتایج تزریق این ماده را تغییر دهد.

اثرات تزریق پروفایلو چه زمانی مشخص می‌شود؟

پروفایلو حاوی ماده ای به نام  اسید هیالورونیک است که به جذب بیشتر آب کمک می‌کند. بنابراین بلافاصله آبرسانی پوست انجام شده و اثرات آن در طی چند روز نمایان می‌شود. اما  مهمترین کاربرد تزریق این ماده تشریق بدن به تولید کلاژن و الاستین است که خاصیت ضد پیری برای بدن دارد. ساخت کلاژن و الاستین حداقل یک ماه زمان می‌برد. بنابراین نتایج این ترزیق هم حدود یک ماه بعد نمایان خواهد شد. داشتن پوستی صاف، نرم، مرطوب و حجیم تر از اثرات تزریق ای ماده است. در نهایت پوستی درخشان خواهید داشت.

00:51
truncate dir-rtl

تزریق پروفایلو با تکنیک جدید

مطالب مرتبط
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *