تهران، نیاوران، روبروی جماران، جنب بانک سامان، پلاک 148، طبقه دوم
کلینیک زیبایی مهرافروز
Search
Close this search box.
آنالیز بدن

دستگاه آنالیز بدن یا بادی آنالیزور چیست؟

آنالیز بدن با دستگاه Inbody برای افرادی که می‌خواهند از دستگاه لاغری استفاده کنند بسیار مفید است. همچنین می‌توانید قبل از دریافت برنامه ورزشی خود با استفاده از این دستگاه بدن خود را آنالیز کنید. بررسی میزان عضلات، توده چربی و میزان آن و تعیین وزن ایده‌آل از جمله کاربردهای آن است.

آنالیز بدن چیست

آنالیز و بررسی سلامت بدن دیگر به استفاده از روش‌ها و فرمول‌های سنتی محدود نیست! این روش‌ها بدن را به‌صورت محدود مورد تجزیه و تحلیل قرار می‌دهند. اما با استفاده از یک دستگاه مخصوص برای آنالیز بدن می‌توان به اطلاعاتی دقیق‌تر درمورد خصوصیات بدنی هر فرد دسترسی پیدا کرد. آنالیز بدن با دستگاه، یکی از روش‌های اندازه‌گیری میزان توده چربی در بدن است که محل دقیق انباشت چربی و میزان آن را مشخص می‌کند. در ادامه با دستگاه آنالیز بدن Inbody و نمونه‌ای از نتایج آن آشنا می‌شویم.


آنالیز بدن با دستگاه Inbody

یکی از بهترین دستگاه‌های بادی آنالایز، دستگاه Inbody است. این دستگاه می‌تواند یک آنالیز دقیق از بادی کامپوزیشن به شما ارائه دهد. این دستگاه مقدار مقاومت غشاهای سلولی را از طریق سیستم انبساط جریان الکتریکی اندازه‌گیری می‌کند. در نهایت تجزیه و تحلیل لازم را برای هر نقطه از بدن اعلام می‌کند. استفاده از این دستگاه بادی آنالیز بسیار راحت است چراکه رابط کاربری مناسب و راحتی دارد. این دستگاه شامل یک سیستم تصویربرداری می‌شود که ترکیبات بدن را نشان می‌دهد.

کاربرد بادی آنالایز با دستگاه Inbody

استفاده از دستگاه Inbody به شما کمک می‌کند تا به‌راحتی، وزن ایده آل(BMI) و میزان چربی و عضلات بدن خود را تجزیه و تحلیل کنید. با استفاده از این دستگاه می‌توانید این اطلاعات را با نتایج قبلی آنالیز خود مقایسه کنید. همچنین با توجه به اطلاعات شما مثل قد، وزن و سن و… میزان استانداردی برای وزن و میزان چربی و عضله تعیین می‌گردد. نتایج شما با اعداد استاندارد نیز مقایسه می‌شوند. داده‌های بیماران به‎راحتی ازطریق صفحه نمایشی که برروی آن قرار دارد، قابل مدیریت هستند. این امکان هم وجود دارد تا این داد‌ه‌ها به‌صورت شخصی‌سازی مدیریت شوند.
این دستگاه طراحی ارگونومیگ دارد، به این صورت که الکترودهای دستی قابل چرخش آن به‌صورت ارگونومیک هستند و به کاربر این امکان را می‌دهند که به‌راحتی آنالیز بدن را انجام دهند. به‌طورکلی، تجزیه و تحلیل به‌دست آمده از این دستگاه کاربردهای تخصصی زیادی دارد. برای مثال از آن می‌توان در تحقیقات پزشکی، بررسی تغییرات ترکیبی، بررسی داروهای ورزشی و… استفاده کرد. شما می‌توانید از داده‌های به‌دست آمده از این دستگاه برای آنالیز کلیه پارامترهای قد، وزن، میزان چربی و میزان عضله در بدن استفاده کنید.

نتیجه آنالیز بدن دستگاه Inbody

نتایج به دست آمده از آنالیز بدن با استفاده از دستگاه Inbody شامل اندازه‌گیری دقیق چربی و توده‌های عضلانی در بدن می‌شوند. این نتایج شامل موارد زیر هستند:

 • آنالیز بادی کامپوزیشن: این تجزیه و تحلیل به کاربر اجازه می‌دهد تا محدوده استاندارد پارامترهای مختلف را مقایسه کند. از پارامترهای این قسمت می‌توان برای بررسی تغییرات بدن استفاده کرد.
 • آنالیز عضلات چربی: این آنالیز به شما کمک می‌کند تا تغییرات ماهیچه و چربی خود را با داده‌های قبلی مقایسه کنید. همچنین آنها را در مقایسه با محدوده استاندارد توده عضلانی و چربی بررسی کنید.
 • تجزیه و تحلیل جزئی و بررسی تعادل بدن: برای بخش‌های مختلف بدن مانند اندام‌های مختلف، توده چربی و تعادل بدن تجزیه و تحلیل جزئی‌تری ارائه‌ می‌دهد.
 • تجزیه و تحلیل نوع بدن: با استفاده از آنالیز بیرونی و درونی، نوع بدن (Body Type) مشخص می‌شود.
 • روند بادی کامپوزیشن: به شما کمک می‌کند تا روند بادی کامپوزیشن و تغییرات آن را بررسی کنید و پیشرفت‌های آن را بدانید.
 • کنترل وزن: خروجی بادی کامپوزیشن می‌تواند موارد مختلف مانند چاقی بیش از حد، کنترل وزن، وزن مورد علاقه و… باشد.
 • بررسی چربی شکمی: یک آنالیز گرافیکی دقیق از میزان چربی شکمی ارائه می‌دهد.
 • بررسی کالری مصرفی: باتوجه به اطلاعات میزان کالری مصرفی، پزشک متخصص می‌تواند به شما یک برنامه تغذیه‌ای تخصصی ارائه دهد.

نحوه آنالیز بدن با دستگاه Inbody

نحوه آنالیز بدن با دستگاه Inbody به این صورت است که شما ابتدا باید برروی صفحه این دستگاه بایستید. این صفحه درواقع یک پایه ترازو است که در دو طرف آن یک جفت پد الکترودی دستی قرار دارد. این دو پد الکترودی را در دست بگیرید و برای چند دقیقه ثابت بمانید. در این حین داده‌های شما در دستگاه ثبت و تجزیه و تحلیل می‌شوند.

هزینه آنالیز بدن با دستگاه Inbody

برای اطلاع از هزینه آنالیز بدن با دستگاه Inbody در کلینیک مهرافروز می‌توانید از طریق شماره‌های درج شده با کارشناسان ما در تماس باشید.

آیا کودکان هم می‌‌توانند از دستگاه استفاده کنند؟

بله، این دستگاه و تجزیه و تحلیل‌های به‌دست آمده از آن برای کودکان هم قابل استفاده بوده و کاربرد دارد. از داده‌هایی که این دستگاه در اختیارتان می‌گذارد، می‌توانید برای نظارت بر منحنی رشد کودکان نیز استفاده کنید.

آنالیز بدن با دستگاه

آنالیز بدن با دستگاه برای چه افرادی مفید است؟

استفاده از این دستگاه برای افرادی که می‌خواهند به‌طور دقیق میزان توده چربی و مکان آنها در بدن خود را بدانند مفید است. همچنین افرادی که از دستگاه لاغری استفاده می‌کنند می‌توانند قبل از شروع جلسات برای آنالیز دقیق بدن خود و بعد از پایان جلسات برای مشاهده نحوه تاثیرگذاری لاغری با دستگاه از این روش استفاده کنند. به طور کلی زمانی که از میزان چربی و مکان دقیق آن اطلاع داشته باشید، برنامه لاغری هدفمندتری می‌توانید داشته باشید. همچنین، سریع‌تر می‌توانید به نتیجه دلخواه برسید. افرادی که با برنامه‌های ورزشی سعی بر لاغری دارند می‌توانند هر چند وقت یکبار برای مشاهده نحوه تاثیرگذاری برنامه، بدن خود را آنالیز کنند.

بهترین کلینیک آنالیز بدن در تهران

اگر روش لاغری با دستگاه را انتخاب کرده‌اید یا برای دریافت برنامه رژیم برای لاغری نیازمند آنالیز بدن هستید، استفاده از دستگاه Inbody بهترین گزینه است. آنالیز بدن در کلینیک مهرافروز توسط متخصصین خبره در امر لاغری انجام می‌گردد. پس از آنالیز بدن با توجه به توده‌های چربی و مکان آن‌ها بهترین روش لاغری برای رسیدن به تناسب اندام به شما پیشنهاد داده می‌شود. این فرصت را از دست ندهید! برای کسب اطلاعات بیشتر و تعیین وقت با ما در تماس باشید.

نکات قبل از انجام آنالیز بدن با دستگاه

به شما پیشنهاد می‌کنیم تا این اقدامات ساده را قبل و درهنگام اجرای تست InBody در نظر بگیرید تا نتایج به‌دست آمده دقیق‌تر و مطمئن‌تر باشند:

 • در روز قبل از اجرای تست، مانند روزهای عادی مایعات مصرف کنید.
 • قبل از اجرای تست حداقل برای ۵ دقیقه عمودی بایستید.
 • تمام اکسسوری‌ها و جواهرات سنگین را از بدن خود جدا کنید.
 • جوراب نپوشید.
 • دستشویی بروید.
 • حداقل از سه ساعت قبل چیزی نخورید یا ورزش نکنید.
 • به مدت ۲۴ ساعت کافئین و الکل مصرف نکنید.
 • حمام و سونا نروید.
 • دست و پاهای خود را کرم و پماد نزنید.

BMI چیست؟!

شاخص توده بدن یک شاخص بین‌المللی است که در آن باتوجه به قد و وزن افراد سنجیده می‌شود. برای اندازه‌گیری این شاخص یک فرمول وجود دارد. فرمول BMI به‌صورت زیر است:
شاخص توده بدن = وزن تقسیم بر(قد به توان ۲)
در این فرمول وزن بر حسب کیلوگرم و قد برحسب متر استفاده می‌شود. با استفاده از جدول زیر می‌توانید عدد به‌دست آمده از این فرمول را بسنجید:

بیشتر از ۳۵    بین ۳۰ تا ۳۴    بین ۲۵ تا ۲۹       بین ۱۸.۵ تا ۲۴       کمتر از ۱۸.۵

خیلی چاق       چاق               اضافه وزن             نرمال                کمبود وزن

مطالب مرتبط

پی آر پی موی سر و تاثیر آن در تقویت مو

رشد مجدد موها را با PRP موی سر تجربه کنید! پی آر پی مو باعث تقویت و افزایش تراکم مو و ضخیم شدن ساقه مو می‌گردد. همچنین این روش در درمان آلوپسی بسیار موثر است. در این روش پلاسمای غنی از پلاکت به پوست سر تزریق می‌گردد.

پی آر پی صورت (PRP) 

جوانسازی صورت با پی آر پی توسط تزریق پلاکت‌های غنی شده فرد به صورت انجام می‌گردد. PRP صورت باعث کاهش چین و چروک، بهبود جای زخم آکنه، سفت شدن پوست، بهبود تیرگی و پف زیر چشم و… می‌گردد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *