تهران، نیاوران، روبروی جماران، جنب بانک سامان، پلاک 148، طبقه دوم
کلینیک زیبایی مهرافروز
Search
Close this search box.
co2 فرکشنال مهرفروز mehrafrouz

لیزر CO2 فرکشنال

جوانسازی پوست با لیزر CO2 فرکشنال توسط نور لیزر انجام می‌شود که دو اثر سطحی و عمقی ایجاد می‌کند. از این لیزر جوانسازی برای درمان جای جوش، لک صورت، جای بخیه و سوختگی، همچنین برداشت ضایعات پوستی استفاده می‌شود. لایه برداری قوی پوست و کاهش منافذ باز صورت از جمله دیگر فواید استفاده از این روش است.

لیزر co2 فرکشنال چیست

با افزایش سن، تولید کلاژن کاهش پیدا می‌کند. همچنین قرار گرفتن روزانه در معرض اشعه‌ فرابنفش خورشید و موارد دیگر می‌توانند باعث ایجاد چین و چروک روی پوست شوند. دستگاه Edge One با استفاده از تکنیک لیزر CO2 فرکشنال می‌تواند چین و چروک‌های پوست، جای جوش و اسکارها را از بین برده و با لایه برداری قوی، شادابی را به پوست برگرداند.

جوانسازی با لیزر فرکشنال co2

جوانسازی با لیزر فرکشنال co2 چگونه انجام می‌شود؟

برای انجام co2 فرکشنال در ابتدا از کرم‌های بی‌حسی موضعی استفاده می‌شود. در این روش جوانسازی، نور لیزر به تعداد زیادی ستون‌های کوچکتر تقسیم می‌شود. پس از برخورد این ستون‌های نوری به پوست، نقاطی از پوست که بین این ستون‌ها  قرار گرفته سالم می‌مانند. این نقاط سالم تاحد زیادی سرعت روند ترمیم پوست را افزایش می‌دهند و از عوارض احتمالی نظیر هایپرپیگمانتاسیون پس از التهاب(PIH) جلوگیری می‌کنند.

میزان انرژی برای هرکدام از پرتوهای Fractional Laser بر اساس میلی ژول است و تعداد ستون‌های لیزری  ایجاد شده در سطح پوست بر اساس نوع و شدت عارضه تنظیم می‌شوند. به‌طور کلی جوانسازی با لیزر فرکشنال co2 دو اثر سطحی و عمقی ایجاد می‌کند.

اثرات سطحی مربوط به پوسته ریزی سلول‌های اپیدرم بوده که باعث روشن‌تر و یکنواخت شدن رنگ پوست می‌شوند. در این روش کک و مک و لک‌های سطحی پوست کمرنگ شده یا از بین می‌روند. منافذ پوست هم بعد از لیزر فرکشنال به طور باورنکردنی کاهش می‌یابنداین اثرات چند هفته بعد از انجام لیزر به ‌وجود می‌آیند.

اثرات عمقی co2 فرکشنال مربوط به بازسازی کلاژن پوست می‌شود. این اثرات شامل رفع چین و چروک‌ها و افزایش قوام  و سفت شدن پوست می‌شوند. انجام این لیزر در افرادی که هنوز دچار افتادگی پوست نشده و چروک‌های عمیق پوستی ندارند، باعث به تاخیر انداختن روند پیری پوست می‌شود. در واقع لیزر فرکشنال نقش پیشگیری از پیری پوست در این افراد را دارد. این اثرات چند ماه بعد از انجام لیزر مشاهده می‌شوند.

co2 فرکشنال برای موارد زیر استفاده می‌شود:

 • لیزر co2 فرکشنال برای جای جوش: در این روش طی چند جلسه آثار مطلوب حاصل می‌شوند. دیگر لازم نیست برای پوشاندن جای جوش‌های خود از لوازم آرایشی سنگین با کاور بالا استفاده کنید!
 • لیزر co2 فرکشنال برای جای بخیه: از این لیزر برای کاهش جای اسکار عمیق یا از بین بردن جای بخیه استفاده می‌شود. با رد به جا مانده از زخم‌ها برای همیشه خداحافظی کنید!
 • لیزر co2 فرکشنال برای منافذ باز پوست: کاهش منافذ باز پوست و از بین بردن آن از جمله دیگر فواید استفاده از لیزر co2 فرکشنال است. پوستی صاف و بی‌نقص را به خود هدیه بدهید.
 • لیزر co2 فرکشنال برای سوختگی: در این روش یک لایه جدید و جوان از پوست، پس از پوسته‌ریزی جای لایه قدیمی را می‌گیرد. درنتیجه تمام اسکارها از جمله اسکار سوختگی بهبود می‌یابند.
 • لیزر co2 فرکشنال برای لک صورت: در این روش، با تخریب کنترل شده لایه‌های سطحی یا اپی‌درم، پوست صورت ترمیم و بازسازی شده و لک های صورت بهبود می‌یابند. پوستی بدون لک و زیبا نتیجه استفاده از این روش جوانسازی و زیبایی است!
 • لیزر co2 فرکشنال برای لایه برداری قوی پوست: لیزر co2 فرکشنال با از بین بردن بافت سطحی پوست، موجب لایه ‌برداری قوی پوست و درنهایت ایجاد لایه‌های جدید می‌شود.
 • برداشت خال و میلیا، زگیل و ضایعات پوستی: این لیزر می‌تواند به‌طور نقطه‌ای برای برداشت خال و میلیا، زگیل و ضایعات پوستی استفاده شود.

co2 فرکشنال چند جلسه است؟

برای رسیدن به نتایج مطلوب معمولا ۳ تا ۴ جلسه درمانی لازم است.

فاصله جلسات co2 فرکشنال چقدر است؟

بین جلسات استفاده از این لیزر معمولا ۱ ماه زمان نیاز است.

هر جلسه co2 فرکشنال چقدر زمان می‌برد؟

مدت زمان استفاده از لیزر در هر جلسه معمولا ۳۰ دقیقه است. این زمان بسته به نظر پزشک می‌تواند افزایش پیدا کند.

به‌طورکلی نمی‌توان عوارض جدی برای این دستگاه درنظر گرفت. البته، پس از انجام لیزر قرمزی و تورم و نقاط تیره رنگ روی پوست برای یک هفته باقی می‌مانند. اما این عوامل، نشان‌دهنده عملکرد درست لیزر هستند و به مرور برطرف می‌شوند تا لایه پوست جدید ایجاد شود. روز بعد از انجام لیزر، پوست ممکن است حالتی شبیه به سوختگی خفیف یا آفتاب سوختگی داشته باشد و کمی تیره‌تر به نظر ‌آید. این حالت طی یک هفته و با پوسته ریزی بهبود پیدا می‌کند.

هزینه co2 فرکشنال چقدر است؟

هزینه جوانسازی پوست با این لیزر به نوع پوست بستگی دارد. عوامل دیگر موثر در این مورد شامل ناحیه تحت درمان و تعداد جلسات درمانی می‌شود. برای اطلاع از هزینه  لیزر CO2 فرکشنال روی لینک درج شده کلیک کنید و با ما تماس بگیرید.

لیزر co2 فرکشنال برای چه کسانی مناسب است؟

لیزر co2 فرکشنال برای چه کسانی مناسب است؟

اگر در دسته‌های زیر قرار می‌گیرید باید بگوییم که شما کاندید مناسبی برای این لیزر هستید:

 • درصورتی‌که دچار پیری پوست شده‌اید یا پوستی شاداب مثل سابق ندارید.
 • درصورتی‌که چین و چروک عمیق پوستی دارید.
 • اگر جای جوش‌های صورت روی پوستتان ماندگار شده‌اند.
 • درصورتی‌که در اثر نور خورشید دچار آسیب‌های پوستی شده‌اید.
 • اگر دچار اسکارهای آکنه یا لک‌های پوستی هستید.

CO2 فرکشنال برای چه سنی مناسب است؟

استفاده از این لیزر هیچگونه محدودیت سنی وجود ندارد. زمانی‌که شما احساس کردید چروک‌ها و یا مشکلات دیگر پوستی در حال نمایان شدن هستن، می‌توانید برای انجام این روش اقدام کنید، چراکه این روش برای پیشگیری از بروز علائم پیری کاربرد دارد. معمولا سنین ۴۰ سال به بالا و افرادی که دچار اسکارهای مختلف پوستی هستند، بهترین کاندیدهای انجام این لیزر هستند.

چه کسانی نباید از این روش استفاده کنند؟

خانم‌های باردار در دسته افرادی قرار می‌گیرند که انجام این گونه لیزرها به آن‌ها توصیه نمی‌شود. همچنین، افرادی که حساسیت پوستی دارند، نباید از این روش استفاده کنند. به طور کلی پزشکان متخصص ما در کلینیک مهرافروز با توجه به پوست شما، بهترین روش را به شما پیشنهاد خواهند داد.

بهترین مرکز co2 فرکشنال تهران

فراموش نکنید که این روش درمانی همانند دیگر روش‌های زیبایی و جوانسازی باید توسط افراد حرفه‌ای و متخصص انجام شود. در کلینیک مهرافروز نیازی نیست که نگران این موضوع باشید! چرا که در کلینیک مهرافروز تمام خدمات مربوط به اجرای لیزر فرکشنال co2 توسط خبره‌ترین متخصصین پوست و لیزر ارائه می‌شوند. جهت تعیین وقت و مشاوره با ما در تماس باشید.

مراقبت‌ های قبل از co2 فرکشنال

توجه داشته باشید که برای اجرای لیزر فرکشنال co2 حتما با پزشک متخصص پوست، می بایست مشورت نمایید. همچنین، برای انجام این روش باید سوابق پزشکی خود را با پزشک معالج در میان بگذارید.

قبل از اجرای لیزر co2 فرکشنال حتما این موارد را درنظر داشته باشید:

 • دو تا چهار هفته قبل از لیزر در معرض نور خورشید قرار نگیرید و از دستگاه‌ها و مواد برنزه کننده، استفاده ننمایید.
 • ۳ تا ۴ هفته قبل از لیزر CO2 فرکشنال استفاده از محصولات لایه بردار را قطع کنید.
 • در صورت مصرف آسپرین، ادویل و ناپروکسن یا هر نوع داروی ضد التهابی دیگر حتما قبل از درمان به پزشک خود اطلاع دهید.
 • از هر نوع درمان‌های اسیدگلیکولیک پرهیز کنید.
 • در صورت استفاده از مینوسیکلین، تتراسایکلین و داکسی‌سایکلین با پزشک متخصص، مشورت نمایید.
 • از درمان‌های میکرودرم ابریژن اجتناب کنید.

مراقبت‌ های بعد از co2 فرکشنال

 • برای از بین بردن التهاب بعد از اجرای لیزر می‌توانید از کمپرس یخ و سرمای موضعی استفاده کنید.
 • جهت افزایش سرعت بهبود می‌توانید از کرم‌هایی مثل زینک اکساید و کرم‌های ترمیم کننده و آنتی بیوتیک استفاده کنید.
 • طی ۶ روز بعد از انجام لیزر CO2 فرکشنال توصیه می‌شود زیر نور مستقیم خورشید قرار نگیرید. این زمان برای بهبود کامل پوست که حدود ۳ هفته طول می کشد، لازم است.
 • نیم ساعت قبل از خروج از منزل حتما کرم ضد آفتاب با SPF بالاتر از ۳۰ بزنید.
 • در هفته اول پس از لیزر به هیچ وجه از کرم‌های معمول و لوازم آرایشی استفاده نکنید.
 • از پماد زینک اکساید بر روی محل لیزر استفاده کنید.
 • کرم روشن کننده را از زمان برطرف شدن التهاب پوست هر شب استفاده کنید.
 • در بین دو جلسه درمان از داروهای تجویز شده توسط پزشک استفاده کنید.

مزایا  لیزر CO2 فرکشنال

از مزایای لیزر co2 فرکشنال میتوان به این موارد اشاره کرد:

 • افزایش کلاژن سازی
 • دوران نقاهت کوتاه
 • ترمیم سریع پوست به‌خاطر متمرکز و دقیق بودن آن
 • ایجاد نتایج منحصر به‌ فرد به دلیل قابلیت کنترل شدت درمان
 • انعطاف‌پذیر بودن این روش درمانی
 • بی‌خطر و مناسب بودن برای انواع پوست
 • بدون درد و آسیب‌های پوستی
 • قابلیت لایه‌ برداری قوی پوست همراه با دیگر تاثیرات درمانی

سوالات متداول لیزر CO2 فرکشنال

دستگاه co2 فرکشنال درد دارد؟

لیزر سی او دو فرکشنال جزو روش‌هایی است که بیماران در هنگام فرآیند آن فشار بسیار خفیفی احساس می‌کنند. با استفاده از کرم‌های بی حسی، هیچی دردی حین انجام آن احساس نمی‌کنید.

آیا co2 فرکشنال در بارداری خطرناک است؟

بله، یکی از موارد منع انجام co2 فرکشنال برای خانم‌های باردار است.

تفاوت RF فرکشنال و co2 فرکشنال چیست؟

درصد بهبودی ناشی از فرکشنال رادیو فرکونسی فرکشنال در درمان شل شدگی و افتادگی پوست در هردو نوع لیزر متفاوت بوده و بستگی به عوامل مختلفی در هر بیمار دارد. ضمنا مکانیسم عملکرد این دو نوع لیزر متفاوت است. در RF فرکشنال امواج رادیو فرکوئنسی به وسیله سوزن های بسیار باریک وارد پوست شده و برای جوانسازی استفاده می گردد. در لیزر CO2 فرکشنال امواج لیزر به صورت ستون‌های منظم به پوست تابیده شده و با مکانیسم متفاوتی در جوانسازی پوست تاثیرگذار است.

آیا نتیجه دستگاه co2 فرکشنال دائمی است؟

ماندگاری لیزر co2 فرکشنال به نحوه رسیدگی شما به پوست خود بستگی دارد، البته عوامل ژنتیکی هم تاثیرگذار هستند. درصورت مراقبت مناسب، می‌توانید با یک جلسه درمانی در سال پوست خود را شاداب نگه دارید.

دوره نقاهت لیز co2 فرکشنال چند روز است؟

جوانسازی پوست با این لیزر دوره نقاهت چند روزه دارد. تاثیر و جوابدهی این لیزر معمولا ۲ هفته طول می‌کشد. درنتیجه برای مشاهده آثار آن باید این بازه زمانی را پشت سر بگذرانید. به‌تدریج با گذشت زمان با تاثیرات مثبت این روش بیشتر مواجه می‌شوید.

مطالب مرتبط
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *