تهران، نیاوران، روبروی جماران، جنب بانک سامان، پلاک 148، طبقه دوم
کلینیک زیبایی مهرافروز
Search
Close this search box.
لیزر اندولیفت

لیزر اندولیفت

جوانسازی با لیزر اندولیفت توسط امواج آر اف انجام می‌پذیرد. لیفت صورت و از بین بردن غبغب دو کاربرد اصلی این لیزر جوانساز هستند. لیزر اندولیفت دارای تاییدیه FDA آمریکا است. جوانسازی پوست با این لیزر تنها بعد از ۱ جلسه نمایان می‌گردد!

لیزر اندولیفت را بشناسید

جوانسازی پوست با افزایش سن اهمیت بیشتری پیدا می‌کند. یکی از بهترین روش‌های درمانی در این زمینه، استفاده از لیزر جوانساز است. جدیدترین روش جوانسازی پوست با لیزر، دستگاه اندولیفت Attiva نام دارد. از لیزر اندولیفت برای تقویت ساختار پوست، درمان افتادگی پوست و تجمع چربی در یک سوم پایینی صورت و گردن استفاده می‌شود. البته از این روش برای برخی نواحی دیگر بدن نیز استفاده می‌شود، اما بیشترین کاربرد آن برای صورت و غبغب است. در ادامه مطلب با کاربردهای لیزر جوانساز اندولیفت، کاندیدهای مناسب و مزایای آن آشنا می‌شویم.

نحوه عملکرد لیزر اندولیفت

لیزر اندولیفت یک روش سرپایی برای رفع شلی پوست و رفع غبغب محسوب می‌شود که تاییدیه FDA آمریکا را به‌دست آورده است. در این دستگاه کانولاهای مخصوصی وارد پوست می‌شوند. این کانولاها کانال‌هایی ایجاد می‌کنند که به دستگاه اجازه می‌دهند تا امواج آر اف را به‌طور موثرتری به آب و چربی در بافت منتقل کند. این انرژی باعث تولید کلاژن جدید (کلاژنسازی) شده، همچنین بهبود عملکردهای متابولیکی ماتریکس خارج سلولی را فراهم می‌کند.

جوانسازی صورت با لیزر اندولیفت چگونه انجام میشود؟

در لیزر اندولیفت با تحریک تولید کلاژن در قسمت پایینی صورت و گردن و کاهش چربی درصورت نیاز، جوانسازی و بازسازی پوست اتفاق می‌افتد. لیزر اندولیفت می‌تواند در لایه‌های عمیق و سطحی پوست نفوذ کرده و تولید کلاژن را تحریک کند. درنتیجه، با استفاده از امواج آر اف و ورود آن به میکروکانال‌های ایجاد شده در پوست، و با هدف قرار دادن دو عنصر آب و چربی در صورت، سفت شدن پوست و رفع شلی اتفاق می‌افتد.

کاربرد لیزر اندولیفت چیست؟

بیشترین کاربرد این روش برای جوانسازی پوست صورت و غبغب است. با استفاده از این لیزر می‌توانید لیفت و جوانسازی قوی پوست به صورت تهاجمی و رفع غبغب را مشاهده کنید.

 • لیفت صورت با لیزر اندولیفت: لیفت صورت در این روش با بازسازی لایه‌های عمیق و سطحی پوست، جمع شدن سپتوم‌های همبند، تحریک تولید کلاژن و در صورت لزوم کاهش چربی اتفاق می‌افتد. درواقع هدف اصلی اندولیفت سفت شدن پوست است. با فعال شدن نئوکلاژنز و عملکردهای متابولیک در ماتریکس خارج سلولی، جمع شدن و کاهش شلی پوست اتفاق می‌افتد.
 • لیزر اندولیفت غبغب: با استفاده از لیزر اندولیفت می‌توان علاوه‌بر افزایش تولید کلاژن، برای برداشت چربی هم اقدام کرد. زمانی‌که انرژی لیزر عملکرد فیزیکی و بیوشیمیایی سلول‌های بدن را بهبود می‌دهد، سلول‌های اطراف را گرم می‌کند. در این شرایط می‌توان مقداری از چربی در ناحیه مورد نظر را از بین برد. درنتیجه، با استفاده از این لیزر می‌توان علاوه‌بر افزایش قوام پوست، مقداری از چربی صورت مخصوصا در قسمت غبغب را برداشت.

چه کسانی نباید از لیزر اندولیفت استفاده کنند؟

افرادی که دارای بیماری‌ها یا عفونت‌های پوستی هستند نباید از این روش استفاده کنند. همچنین استفاده از این لیزر برای افراد باردار و شیرده ممنوع است. موارد دیگر منع استفاده از این روش، افرادی هستند که به بیماری‌های خود ایمنی و عفونت‌های پوستی دچار هستند و به بی‌حس کننده‌های موضعی حساسیت دارند.

ماندگاری نتیجه لیزر اندولیفت دائمی است؟

مانند تمام روش‌های جوانسازی پوست، ماندگاری لیزر اندولیفت هم به وضعیت هر بیمار بستگی دارد. درصورتی‌که بدن بیمار نسبت به این روش پاسخ بدهد، ماندگاری آن می‌تواند طولانی مدت باشد.

نتیجه جوانسازی با لیزر اندولیفت چه زمان قابل مشاهده است؟

نتایج لیزر اندولیفت فورا قابل مشاهده هستند، چراکه در بیشتر مواقع تنها به یک جلسه درمان نیاز است. اما مشاهده بهبودی و  نتایج تا چند ماه بعد نیز ادامه پیدا می‌کنند.، زیرا تولید کلاژن ادامه دارد. اوج نتایج این لیزر را می‌توانید۳تا ۶ ماه پس از انجام آن مشاهده کنید.

لیزر جوانسازی باید توسط افرادی که در این زمینه تبحر دارند انجام شود و اقدامی نیست که بتوانید آن را به دست هر کسی بسپارید! با توجه به اهمیت این موضوع، در کلینیک مهرافروز جدیدترین روش جوانسازی پوست توسط افراد متخصص در این زمینه اجرا می‌شود تا بهترین نتایج را برای مشتریان حاصل کند. اگر لیفت صورت یا از بین بردن غبغب، دغدغه امروز شماست، این لیز جوانساز می‌تواند شما را به نتیجه دلخواهتان برساند. با دریافت مشاوره از پزشکان متخصص پوست در کلینیک مهرافروز، می‌توانید بهترین روش جوانسازی و لیفت صورت را متناسب با نوع پوست خود انتخاب کنید.

مراقبت‌ های قبل از جوانسازی با لیزر اندولیفت

 • در صورتی که بیماری خاصی دارید یا دارو مصرف می‌کنید به پزشک اطلاع بدهید.
 • قبل از جلسه درمانی حتما پوست ناحیه درمان را کاملا تمیز کنید.
 • بیمارانی که قرص آسپرین مصرف می نمایند، از ۳ روز قبل از عمل اقدام به قطع مصرف نمایند.
 • ۲۰ دقیقه قبل از شروع عمل، با بررسی حساسیت های دارویی و بیماری‌های زمینه‌ای، ۲ عدد قرص استامینوفن کدئین به همراه ۱ عدد قرص آلپرازولام ۱میلی گرم به بیمار داده شود تا پیش از شروع عمل از آنها استفاده کند.
 • مراجعین آقا حتما پیش از عمل، موهای ناحیه عمل را شیو کنند.

مراقبت‌ های بعد از جوانسازی با لیزر اندولیفت

برای جلوگیری از عوارض احتمالی لیزر اندولیفت اقدامات زیر را بعد از اجرای لیزر اندولیفت درنظر بگیرید:

 • دو هفته از انجام فعالیت‌های سنگین جلوگیری کنید.
 • در برابر نور خورشید و آسیب‌های محیطی قرار نگیرید.
 • استفاده از دخانیات و الکل تا یک ماه محدود گردد.
 • از داروهای رقیق‌کننده خون مانند آسپرین استفاده نکنید.
 • برای رفع تورم و قرمزی از یخ استفاده کنید.
 • به‌صورت مرتب از داروها و کرم‌هایی که پزشک تجویز کرده است استفاده کنید.
 • تا ۲۴ ساعت بعد از عمل از استحمام و شستشوی محل عمل خودداری شود.
 • روزانه حداقل ۳ بار از کرم‌های آبرسان و مرطوب کننده پوست استفاده شود.
 • قرص ویتامین C روزانه ۱۰۰۰ میلی گرم به صورت منظم هر شش تا هشت ساعت یکبار استفاده شود.
 • از خوابیدن بر روی صورت به مدت حداقل ۲ هفته اجتناب شود.
 • از روش‌های کاهنده تورم مانند استفاده از کمپرس یخ اجتناب شود.
 • خوردن آلوئه ورا و آناناس طبیعی توصیه می‌گردد.

مزایا لیزر اندولیفت

از مزایای استفاده از لیزر اندولیفت می‌توان به این موارد اشاره کرد:

 • ایمن است.
 • طی یک جلسه درمانی انجام می‌شود.
 • دوره نقاهت ندارد.
 • بدون کبودی و ایجاد اسکار و زخم
 • ماندگاری بالا
 • قیمت مقرون به‌صرفه در مقایسه با روش‌های جراحی لیفتینگ
 • امکان ترکیب با روش‌های درمانی دیگر
 • بدون بیهوشی

سوالات متداول لیزر اندولیفت

آیا اندولیفت بهترین روش جوانسازی و لیفت پوست است؟

بله، یکی از جدیدترین روش‌های جوانسازی پوست، لیزر اندولیفت است. با استفاه از این لیزر در کمترین زمان ممکن، بدون هیچ دوره نقاهت، جوانسازی پوست و رفع غبغب حاصل می‌شود.

آیا لیزر اندولیفت درد دارد؟

به عنوان یک درمان سفت کننده پوست، برخی بیماران در طول درمان لیزر اندولیفت، ممکن است درد کمی احساس کنند. اما به طور کلی استفاده از این لیزر دردناک نیست.

لیفت صورت با اندولیفت بهتر است یا جراحی؟

بدون شک بهترین روش لیفت صورت، استفاده از روش‌های بدون جراحی است. در بین این روش‌ها، جدیدترین روش جوانسازی پوست، لیزر اندولیفت محسوب می‌شود.

دوره نقاهت اندولیفت چند روز است؟

از آنجایی که در این روش هیچ برشی ایجاد نمی‌شود، درنتیجه به زمان استراحت خاصی نیاز ندارد. این لیز جوانساز دوره نقاهت ندارد. بعد از شرکت در این جلسه می‌توانید در عرض چند ساعت به فعالیت‌های عادی خود برگردید.

اندولیفت برای چه سنی مناسب است؟

برای استفاده از لیزر اندولیفت هیچ محدودیت سنی وجود ندارد.

لیزر اندولیفت برای چه کسانی مناسب است؟

کاندیدای مناسب برای اندولیفت کسانی هستند که شلی پوستی خفیف تا متوسط ​​در صورت یا بدن خود دارند. به‌طور کلی این درمان برای انواع پوست مناسب است.

هزینه لیزر اندولیفت چقدر است؟

هزینه لیزر اندولیفت باتوجه به ناحیه تحت درمان متفاوت است. به‌طور کلی این روش جزو درمان‌های مقرون به‌صرفه محسوب می‌شود. جهت اطلاع از هزینه این لیزر با کارشناسان ما در کلینیک مهرافروز در تماس باشید.

عوارض دستگاه اندولیفت کدام‌اند؟

عوارض لیزر اندولیفت شامل موارد خفیف مانند کبودی یا تورم می‌شود. این علائم می‌توانند تا چند روز باقی بمانند.

جوانسازی با اندولیفت چند جلسه است؟

معمولا بعد از گذشت ۱ جلسه از لیزر اندولیفت، نتایج دلخواه به‌دست می‌آید. اما درصورت نیاز می‌توان جلسات بیشتری هم شرکت کرد.

هر جلسه اندولیفت چقدر زمان میبرد؟

هر جلسه از لیزر اندولیفت بسته به ناحیه تحت درمان می‌تواند حدود ۳۰ دقیقه تا یک ساعت زمان ببرد.

فاصله جلسات اندولیفت چقدر است؟

درصورت نیاز برای شرکت در جلسه دوم، فاصله زمانی شش ماه تا یک سال نیاز است.

مطالب مرتبط
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *