تهران، نیاوران، روبروی جماران، جنب بانک سامان، پلاک 148، طبقه دوم
کلینیک زیبایی مهرافروز
Search
Close this search box.
آنالیز پوست صورت

آنالیز پوست صورت

آنالیز سه بعدی پوست صورت با دستگاه Quantificare انجام می‌شود. با استفاده از این دستگاه می‌توان روند درمان روش‌ های جوانسازی پوست را بررسی کرد. اندازه گیری چین و چروک صورت، میزان چربی، لک پوستی، منافذ باز و.. از جمله کاربردهای دستگاه آنالیز پوست است.

از آنجایی که پوست عضوی مهم در بدن به حساب می‌آید، این یکی از موضوعات مهم در زمینه بهداشت و سلامت پوست است. این مورد به شما کمک می‌کند تا از وضعیت پوست خود آگاه شوید و در صورت وجود مشکل، برای درمان آن اقدام کنید تا پوستی سالم و زیبا برای خود بسازید. بنابراین آنالیز پوست با دستگاه می‌تواند یکی از روش‌های مناسب و خوب برای تشخیص وضعیت پوست باشد. در ادامه با ما همراه باشید تا به معرفی دستگاه آنالیز پوست و کاربرد و اهمیت آن بپردازیم.

آنالیز پوست صورت یعنی چه؟

امروزه روش‌های متنوع و بسیاری برای جوانسازی صورت و زیبایی وجود دارد. هرکدام از این روش‌های جوانسازی پوست، کاربردهای متنوعی داشته و کاندیدهای خاص خود را دارد. زیبایی باعث افزایش اعتماد به نفس فرد شده و داشتن پوست صورت بدون نقص برای تمامی افراد، اهمیت بالایی دارد. متخصصان پوست در کلینیک زیبایی مهرافروز پس از بررسی کامل پوست شما، بهترین روش جوانسازی را پیشنهاد می‌دهند. در این میان دستگاه آنالیز پوست صورت نیز در تشخیص نوع پوست و مشکلات آن بسیار دقیق عمل می‌کند.
دستگاه آنالیز پوست ۳D تمام نواقص را، چه ریز و چه درشت شناسایی می‌کند. با استفاده از این دستگاه شما می‌توانید از تمام مشکلات مربوط به پوست صورت خود آگاه شوید. درواقع، با آنالیز پوست صورت توسط دستگاه، جزئیات پوست به‌ خوبی نمایش داده می‌شوند. بنابراین، نیازهای پوست به ‌خوبی مشخص می‌شود.

دستگاه آنالیز پوست چیست؟

این وسیله، دستگاهی برای بررسی و تجزیه و تحلیل وضعیت پوست است. این دستگاه برای اندازه‌گیری و تحلیل ویژگی‌های مختلف پوست از جمله: رنگ، بافت، چین و چروک، آکنه، لک، کک و مک، تیرگی استفاده می‌شود. انواع مختلفی از دستگاه‌های آنالیز پوست وجود دارد که بسته به نوع آنها، عملکرد متفاوتی دارند. به‌طور کلی عملکرد آن ها به شکل زیر می‌باشد:

1.   ثبت تصاویر از پوست

در مرحله اول، با ابزارات و دوربین‌های پیشرفته تصاویر باکیفیت و با وضوح بالا ثبت می‌شود و روی صفحه نمایش دستگاه نشان داده می‌شود. ثبت این تصاویر برای بررسی وضعیت پوست از نظر رنگ، منافذ، لک و… ضروری است. در این مرحله متخصص پوست را از تمام جهات بررسی خواهد کرد.

2.  تجزیه و تحلیل تصاویر ثبت شده

در مرحله دوم، تصاویر ثبت شده توسط دستگاه، با استفاده از نرم‌افزارهای مخصوص این کار تجزیه و تحلیل می‌شود. در این بخش، می‌توان مشکلات پوستی را بررسی و ارزیابی کرد.

3.  اندازه‌گیری ویژگی و پارامترهای پوست

منظور از پارامترهای پوست: سطح چربی، رطوبت، اسیدیته بودن پوست و … است که تمامی این موارد توسط تکنولوژی‌های پیشرفته به‌کار رفته در دستگاه آنالیز پوست قابل اندازه‌گیری است. با اندازه‌گیری این پارامترها، پزشک تشخیص دقیق‌تری خواهد داد.

4.  تشخیص مشکلات پوست

پس از طی مراحل قبل، متخصص پوست و مو می‌تواند مشکلات پوستی را تشخیص دهد. مشکلات پوستی عبارتند از:

 • آکنه
 • تیرگی پوست
 • لک
 • پوست خیلی چرب
 • پوست خیلی خشک
 • منافذ باز پوست
 • چین و چروک پوست

5.  ارائه راهکارهای درمان در صورت وجود مشکلات پوستی

در مرحله آخر، متخصص پوست راهکارهایی را برای درمان مشکلات پوستی شما ارائه خواهد داد. سعی کنید به تمام نکات گفته‌شده توسط متخصص توجه کنید تا مشکلات پوستی خود را برطرف کنید.

آنالیز پوست با دستگاه Quantificare

یکی از بهترین دستگاه‌ها در این زمینه، دستگاه Quantificare فرانسوی است که جایزه بهترین دستگاه عکس‌برداری کنگره جهانی پوست ۲۰۲۲ را از آن خود کرده است. از سال ۲۰۰۱، دستگاه آنالیز پوست QuantifiCare راه‌حل‌های نوآورانه‎ای برای تصویربرداری از پوست به‌صورت دو بعدی و سه بعدی ارائه داده است. این دستگاه به‌طور قابل توجهی، دقیق عمل می‌کند. به‌ طوریکه از این دستگاه برای بررسی دقیق جراحی‌های زیبایی و پلاستیک، بررسی چین و چروک‌های ریز، منافذ و… استفاده می‌شود. آنالیز و بررسی پوست در کلینیک مهرافروز با استفاده از این دستگاه انجام می‌گردد.

کاربرد اسکن و آنالیز پوست

پس از آشنایی با آنالیز پوست حتما از خود می‌پرسید که کاربرد آن چیست؟ با استفاده از این دستگاه به خوبی می‌توان میزان مشکلات پوستی زیر را بررسی کرد:

 • اندازه گیری چین و چروک‌ها
 • میزان چربی پوست
 • لک‌های پوستی
 • منافذ باز پوست
 • بافت‌های تحلیل رفته صورت
 • اختلاف رنگدانه های پوست

فناوری تجزیه و تحلیل سه بعدی این دستگاه، اندازه گیری دقیق خطوط پوست را به همراه تعداد، حجم، عمق و ابعاد مشکل در سطح پوست امکان پذیر می‌کند. اما این تنها بخشی از کاربردهای آنالیز پوست با دستگاه است. این روش برای شناسایی بسیاری از مشکلات دیگر پوست هم کاربرد دارد. همچنین، می‌توان از این روش برای مقایسه وضعیت پوست قبل و بعد از درمان استفاده کرد.

نحوه آنالیز پوست صورت با دستگاه

در آنالیز صورت با دستگاه می‌توان به کمک تصاویر سه بعدی، کیفیتی بی‌نظیر از وضعیت پوست صورت را مشاهده کرد. فقط کافیست رو به روی دستگاه نشسته و منتظر عکس‌برداری بمانید. شما می‌توانید این تصاویر سه بعدی را پیش خود نگه دارید و هر زمان که برای آنالیز پوست اقدام می‌کنید، با مقایسه و مطابقت دادن عکس‌های قدیمی با عکس سه بعدی جدید، فرآیند درمان و بهبود پوست خود را مشاهده کنید.

اهمیت و کاربرد استفاده از دستگاه آنالیز پوست

تا اینجای مطلب باید دانسته باشید که این دستگاه، نقش موثری در تشخیص، درمان و پیگیری مشکلات پوستی دارد. اما اگر هنوز هم سوال شما این است که اهمیت و کاربرد استفاده از این دستگاه چیست، توصیه می‌کنم مطالب این بخش را با دقت مطالعه فرمایید.

 • تشخیص دقیق مشکلات پوست: دستگاه آنالیز پوست اطلاعات مهم و دقیقی در رابطه با وضعیت موجود پوست می‌‌دهد که به تشخیص پزشک کمک می‌کند.
 • ارائه راهکارهای درمانی: با تشخیص دقیق مشکلات از طریق دستگاه، می‌توان یک برنامه مناسب با روش‌های درمانی مطلوب را برای درمان مشکلات ارائه داد.
 • پیگیری روند درمان و تغییرات پوست: با دستگاه آنالیزور می‌توان روند بهبودی را در طول درمان مشاهده کرد و از پیشرفت یا پسرفت درمان مطلع شد.

هزینه آنالیز پوست صورت با دستگاه

هزینه آنالیز پوست صورت با دستگاه می‌تواند به عوامل مختلفی بستگی داشته باشد. بدون شک، برای استفاده از بهترین دستگاه‌ها در این زمینه لازم است هزینه بیشتری پرداخت کنید. همچنین، عامل موثر دیگر برای تعیین قیمت، کلینیک و پزشک متخصصی است که به آن مراجعه می‌کنید. جهت اطلاع از هزینه در کلینیک مهرافروز با ما در تماس باشید.

بهترین کلینیک آنالیز پوست در تهران

از آنجایی که پوست یکی از بخش‌های حساس بدن است، توصیه می‌شود در ابتدا مشکل پوستی را به خوبی شناسایی کرد. اسکن پوست صورت در کنار مشاوره تخصصی، می‌تواند نتیجه بهتری را به ارمغان آورد. همچنین با استفاده از این روش با روند بهبود مشکل پوستی خود آشنا می‌شوید. خدمات تخصصی در کلینیک مهرافروز با بهترین دستگاه آنالیز پوست صورت (Quantificare) و توسط خبره‌ترین متخصصین انجام می‌گردد. جهت کسب اطالاعات بیشتر و تعیین وقت، کافیست با ما در تماس باشید.

امروزه اکثر متخصصان پوست و زیبایی از این دستگاه در کلینیک‌ها و مطب‌های خود استفاده می‌کنند. این دستگاه معمولا در مطب‌های متخصصان زیبایی، پوست و مو و پزشکان عمومی یافت می‌شود. برای اطلاع دقیق‌تر از این موضوع، با متخصصان پوست و زیبایی منطقه خود تماس بگیرید و یا حضوری مراجعه کنید.

نتیجه گیری

دستگاه‌های آنالیز پوست برای متخصصان زیبایی پوست و مو و همچنین بیماران ابزاری مفید هستند؛ زیرا مشکلات احتمالی پوستی را تشخیص می‌دهند و به سلامت آن کمک خواهند کرد. با تشخیص مشکلات احتمالی می‌توانید درمان مناسب را با مراجعه به یک پزشک متخصص پوست و مو شروع کنید تا از عوارض جدی‌تر در امان باشید.

مطالب مرتبط
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *