تهران، نیاوران، روبروی جماران، جنب بانک سامان، پلاک 148، طبقه دوم
کلینیک زیبایی مهرافروز
Search
Close this search box.
هایفوتراپی

هایفوتراپی

جوانسازی پوست با هایفوتراپی صورت را در کمترین زمان ممکن می‌توانید مشاهده کنید! درهایفوتراپی با دستگاه کیوپلاس اولتراسل، امواج اولتراسوند به لایه SMAS پوست نفوذ می‌کنند. لیفت صورت، کاهش چین و چروک پوست، کانتورینگ صورت، کاهش چربی غبغب و گردن، درمان منافذ باز پوست و… از جمله نتایج جوانسازی هایفو است!

هایفوتراپی چگونه انجام می‌شود؟

جوانسازی صورت با هایفوتراپی به این صورت است که بعد از رسیدن امواج اولتراسوند به سلول‌ها کلاژن سازی افزایش می‌یابد و با افزایش تولید کلاژن، پوست سفت‌تر شده و چین و چروک‌ها کاهش پیدا می‌کنند.

در هایفوتراپی از انرژی اولتراسوند به ‌طرز کنترل‌شده‌ای برای از بین بردن دائمی چربی‌ها استفاده می‌شود. علاوه‌بر آن، امواج اولتراسوند با فرکانس بالا، گرمایی زیر پوست ایجاد می‌کنند که باعث سفت شدن و بلند شدن پوست و جوانسازی و ترمیم آن می‌شود.

هایفوتراپی چیست

هایفوتراپی با دستگاه کیوپلاس اولتراسل

تعداد زیادی از مردم به‌دنبال روش‌های ایمن و بدون جراحی برای جوانسازی پوست خود هستند. به همین دلیل، تکنولوژی هایفوتراپی به‌عنوان یک روش بادوام برای افزایش قوام پوست و کاهش چربی‌ها در نواحی‌ که پزشکان متخصص تشخیص می دهند، معرفی شده است. در این متد با استفاده از جدیدترین فناوری اولتراسوند، با یک روند غیرتهاجمی، افزایش قوام، لیفتینگ و جوانسازی پوست را تجربه می‌کنید. با این روش بیشترین تاثیر جوانسازی را در کوتاه‌ترین زمان مشاهده می‌کنید!

لایه‌ SMAS و تاثیر آن بر زیبایی!

نحوه تاثیرگذاری هایفوتراپی و ایجاد تغییرات آن در پوست با دیگر روش‌های جوانسازی مانند (لیزر، RF، IPL، فراکشنال و…) متفاوت است. برای درک این مسئله که امواج ماورای صوت (اولترا سوند) بر اساس چه مکانیسمی باعث جوانسازی پوست می‌شوند، بهتر است در ابتدا ساختار پوست را بررسی کنیم:

لایه‌های پوستی از خارج به داخل عبارتند از:

 1. لایه‌ی اپیدرم با عمق ۰۳/۰ میلی‌متر
 2. لایه درم (درم فوقانی‌، میانی و تحتانی) با ضخامت بین ۶/۱ تا ۶/۲ میلی‌متر
 3. بافت چربی با ضخامت بین ۳۵/۰ تا ۴۵/۰ میلی‌متر
 4. فاسیا
 5. (SMAS (Superficial Muscular Aponeurotic System
 6. بافت عضلانی

لایه اسماس که بین دو لایه فاسیا و بافت عضلانی قرار گرفته است، مهم‌ترین نقش را در پیری پوست و شل شدن عضلات صورت ایفا می‌کند. SMAS یک لایه بسیار ظریف و نازک و در عین حال بسیار قوی و درهم تنیده عضلانی است. این لایه بافت چربی را از بافت عضلانی صورت جدا می‌کند. ضخامت این لایه حیاتی پوست از ۳۵/۰ تا ۴۵/۰ میلی‌متر است. گرچه ضخامت لایه اسماس بسیار نازک است اما سفتی و استحکام پوست بر پایه این لایه بسیار محکم و قوی استوار است. لایه SMAS را به سیستم و شبکه‌ای شبیه میله‌های آهنی و درهم تنیده شبیه می‌دانند. زیرا تمامی لایه‌های پوست را در کنار هم محکم نگه می‌دارد و در هنگام جوانی، باعث ایجاد ظاهری شاداب و پرطراوت می‌شود.

با بالا رفتن سن این سیستم در هم تنیده SMAS به تدریج استحکام خود را از دست می‌دهد و به لایه‌ای نازک و کم توان تبدیل می‌شود. با گذشت زمان و تشدید پیری پوست، این لایه دیگر قادر به نگهداری لایه‌های پنجگانه پوست نیست. در نتیجه لایه‌های دیگر پوستی نیز استحکام خود را از دست داده و فرو می‌ریزند. در این حالت پوست صورت دچار افتادگی و شلی شده و چین و چروک‌های پوست، ظاهر می‌گردند.

فاصله جلسات لازم برای لیزر هایفو چقدر است؟

همانطور که گفتیم، هایفوتراپی یک درمان بلند مدت شناخته می‌شود. فاصله بین جلسات نیز با توجه به نوع درمان و نظر پزشک متخصص تعیین می‌گردد. بعد از گذشت یک جلسه، نتایج هایفوتراپی زیبایی را ۲ تا ۳ ماه بعد مشاهده خواهید کرد.

هایفو

عوارض دستگاه هایفوتراپی کدام‌اند؟

بسیاری از افراد درمورد عوارض هایفوتراپی صورت نگران هستند و از خود می‌پرسند که هایفوتراپی چه عوارضی دارد؟ یا اینکه آیا هایفوتراپی صورت خوبه؟ باید بدانید که عوارض جانبی هایفوتراپی به‌طور کلی ناچیز هستند. برای ضررهای هایفوتراپی تنها می‌توان به ملتهب شدن و قرمزی پوست برای کوتاه مدت اشاره کرد. البته، تورم پوست به‌عنوان عوارض جدی هایفوتراپی درنظر گرفته نمی‌شود. چراکه به‌ندرت اتفاق می‌افتد و درصورت رخ دادن، به‌سرعت از بین می‌رود. درمجموع، باتوجه به عوارض جانبی ناچیز این روش می‌توانید آن را یک گزینه مناسب برای جوانسازی پوست درنظر بگیرید.

هزینه هایفوتراپی چقدر است؟

قیمت هایفوتراپی باتوجه به ناحیه تحت درمان و دستگاه مورد استفاده متفاوت است. عواملی که بر قیمت این روش درمانی تاثیر می‌گذارند شامل موارد زیر می‌شوند:

• ناحیه تحت درمان
• نوع درمان و مشکل پوست

درصورتی‌که می‌خواهید هزینه دقیق را بدانید می‌توانید یک جلسه مشاوره هم داشته باشید. به‌طورکلی، در هایفوتراپی قیمت به عوامل مختلفی بستگی دارد. درنتیجه استفاده از مشاوره برای تعیین قیمت هایفوتراپی می‌تواند مفید باشد. همچنین برای اطلاع از قیمت ها می‌توانید با کلینیک مهرافروز تماس بگیرید.

عملکرد جوانسازی پوست با دستگاه کیوپلاس اولتراسل

هدف تشعشعات امواج ماورا صوت (اولتراسوند) در هایفوتراپی، نفوذ به لایه SMAS پوست است. جوانسازی پوست صورت با هایفوتراپی طی ۳ مرحله زیر انجام می‌پذیرد:

۱.ایجاد انقباض و کشیدگی مجدد در لایه SMAS
این مرحله به دو طریق انجام می‌گردد:

الف: ایجاد یک منطقه حرارتی (THERMAL EFFECT) در لایه SMAMS:

اقدامات زیبایی یا درمانی در دمایی معین می‌توانند نتیجه‌ای مطلوب داشته باشند. در نتیجه حرارت، نقش بسیار مهم و تعیین کننده‌ای در اثربخشی آن‌ها دارد. برای مثال بهترین نتیجه از بازسازی سلول‌های کلاژن و الاستین توسط رادیوفرکوئنسی در دمایی بین ۴۰ تا ۵۵ درجه سانتی‌گراد اتفاق می‌افتد. همچنین اثرات مطلوب امواج ماوراصوت (اولتراسوند) برای جوانسازی پوست در دمایی بین ۶۰ تا ۷۰ درجه سانتی گراد نمایان می‌گردد.
در ابتدا امواج اولتراسوند به عمق ۳ میلی‌متری لایه درم نفوذ می‌کند و با ایجاد حرارت مدیریت شده باعث قوام گرفتن و بازسازی کلاژن‌ پوست می‌شود. این اقدامات باعث لطیف و جوان شدن پوست و همچنین محو شدن و کاهش محسوس چین و چروک‌ها می‌شود.

ب: Thermal Coagulation

در مرحله دوم، تشعشعات اولتراسوند، لایه عمیق‌تری از پوست را مورد هدف قرار می‌دهد. این طول موج‌ها توسط پروب‌های خاص به عمق حدود ۵/۴ میلی‌متری پوست نفوذ کرده و باعث سفتی و در هم کشیده شدن لایه SMAMS می‌شوند.
این اقدامات باعث سفتی و قوام تمامی لایه‌های پوست می‌گردد. تشعشعات اولتراسوند نه تنها باعث شادابی پوست در جوانی می‌شود، بلکه برای افرادی که با گذر از دوره جوانی دچار پیری پوست شده‌اند نیز کارساز است! به این صورت که باعث بازگشت قوام و سفتی لایه SMAMS پوست می‌گردد. در نتیجه شاهد لیفت صورت و جوان شدن پوست خواهیم بود.

۲.بازسازی Regeneration

توسط امواج اولتراسوند سلول‌های کلاژن و الاستین در ناحیه درم بازسازی می‌شوند.

۳. جوانسازی Rejuvenation

در مرحله سوم، امواج ماوراصوت باعث تحریک سلول‌های فیبروبلاست در ناحیه‌ی درم رتیکولار می‌شوند. در نتیجه با تولید کلاژن و الاستین باعث جوانسازی پوست می‌گردند.

بهترین کلینیک هایفوتراپی تهران

اگر به‌دنبال بهترین دستگاه‌ها برای انجام هایفوتراپی هستید، بهترین کلینیک را انتخاب کرده‌اید! نسل جدید دستگاه های هایفو با برند جیسیس، در سال ۲۰۱۹ با نام اولترا کیوپلاس وارد بازار جهانی شده است که تابش خطی هایفو دارتد و سریعترین هایفوی حال حاضر دنیاست. جدیدترین دستگاه هایفوتراپی درکنار پزشکان متخصص و ماهر می‌توانند بهترین نتایج را برای شما حاصل کنند.

کاربرد هایفوتراپی برای پوست صورت چیست؟

هایفوتراپی جهت نواحی زیر کاربرد درمانی و زیبایی دارد:

 • هایفوتراپی لیفت صورت: هایفوتراپی حرفه ای به شما این امکان را می‌دهد تا بدون نیاز به جراحی صورت خود را لیفت کنید. با این روش به‌طور طبیعی گردش خون در صورت افزایش یافته و تولید کلاژن تحریک می‌شود. درنتیجه، ظاهری جوان‌تر و شاداب‌تر خواهید داشت. از این روش برای لیفت صورت، گردن، بدن، رفع افتادگی ناحیه تحتانی صورت، رفع افتادگی پلک و بالا کشیدن ابرو می‌توانید استفاده کنید.
 • هایفوتراپی چین و چروک صورت: با هایفوتراپی در زمان کوتاهی چهره‌ای بدون چین و چروک و افتادگی خواهید داشت. پس از جوانسازی پوست صورت با این روش، تغییرات خطوط چهره و برطرف شدن خطوط ظریف، کاهش پف و سایه دور چشم خود را مشاهده می‌کنید. هایفوتراپی کل صورت شامل هایفوتراپی گونه، هایفوتراپی خط اخم، هایفوتراپی پیشانی، هایفوتراپی خط خنده و… می‌شود.
 • هایفوتراپی برای درمان منافذ باز پوست: اگر به فکر راه چاره برای منافذ باز پوست صورت خود هستید، هایفوتراپی می‌تواند برای شما همانند یک معجزه باشد!
 • هایفوتراپی کانتورینگ صورت: با اجرای این روش علاوه‌بر جوانسازی و لیفت پوست صورت، با کاهش چربی ناحیه بوکال و کات گونه، کانتورینگ صورت را هم تجربه می‌کنید.
 • هایفوتراپی لاغری و شکم: یکی از عملکردهای منحصر به فرد دستگاه هایفو کیوپلاس اولتراسل از بین بردن چربی ناحیه شکم می باشد. این دستگاه تنها هایفوی تابش خطی با سیستم اولتراسوند از شرکت Jeisys بوده که این قابلیت را دارد.
 • هایفوتراپی بازو: شل شدگی بازو یکی از معضلاتی است که در اثر افزایش سن یا کاهش شدید وزن اتفاق می‌افتد و هایفوتراپی بازو می‌تواند راه‌حل این مشکل باشد.
 • هایفوتراپی برای غبغب: یکی از روش‌های بدون خطر برای کاهش چربی ناحیه غبغب می باشد. هایفوتراپی برای کانتورینگ صورت هم کاربرد دارد.
 • هایفوتراپی گردن: اگر در قسمت گردن خود احساس شل شدگی پوست می‌کنید، هایفوتراپی گردن می‌تواند یکی از درمان های موثر باشد.

آیا هایفو صورت نیاز به اماده‌سازی قبلی و مراقبت دارد؟

بله بهتر است که نکات زیر را قبل، حین و یا بعد از هایفوتراپی رعایت کنید. اما نگران نباشید هایفوتراپی  زیر بغل زیاد نیست.

مراقبت های قبل از هایفوتراپی

مهم‌تر از اجرای هایفوتراپی، اقدامات قبل و بعد از هایفوتراپی است. پوستی که در معرض آفتاب قرار گرفته و سوخته یا به تازگی برنزه شده را نمی‌توان هایفو کرد. همچنین، همچنین لازم است قبل از هایفو از تمام مواد شیمیایی که پوست را تحریک می کنند، اجتناب کنید.
برخی از داروها مانند آنتی بیوتیک ها ممکن است پوست را به نور حساس تر کنند. بهتر است درمان خود را به مدت ۲ هفته به بعد از اتمام درمان آنتی بیوتیکی به تعویق بیندازید.
برای شروع، افرادی که مایل به انجام درمان هایفو هستند، نباید قبل از درمان سابقه تبخال داشته باشند. تبخال روند درمان را مختل می کند. در صورت داشتن تب نیز نمی توان درمان هایفو را انجام داد. در چنین مواردی، درمان فقط پس از بهبودی از تب قابل انجام است.

مراقبت های بعد از هایفوتراپی

ورزش‌های سنگین، تعریق، دوش آب گرم و سونا تا ۵ روز پس از هایفوتراپی ممنوع است. همچنین، درمورد هایفوتراپی‌های مربوط به صورت مانند هایفوتراپی ابرو یا هایفوتراپی پیشانی، تا ۱۵ روز نباید فعالیت‌های مربوط به پاکسازی صورت انجام دهید. از جمله دیگر مراقبت‌های لازم عبارتند از:

• آبرسانی ناحیه تحت درمان به‌صورت روزانه
• استفاده از ضدآفتاب

مزایای هایفوتراپی

 • تحریک کلاژن سازی
 • تابش ۳۰۰ شات تنها در ۳ دقیقه – سرعت بسیار بالا
 • غیر تهاجمی
 • بدون خطر عفونت یا عوارض جانبی
 • بدون درد
 • سفت کننده، جوان کننده، ترمیم کننده و لیفت کننده پوست بدون نیاز به جراحی
 • کارتریج های خطی مخصوص صورت
 • استفاده از کارتریج های خطی مخصوص بدن با توجه به تفاوت پوست و فرم اندام در افراد سوالات متداولآیا هایفوتراپی درد دارد؟این روش معمولا بدون درد اجرا می‌شود. اما در برخی از مواقع بیماران سوزن سوزن شدن یا سوزش خفیف پوست را احساس می‌کنند. اما این موارد بعد از پایان درمان، تمام می‌شوند.آیا هایفوتراپی در بارداری خطرناک است؟این روش درمانی برای زنان باردار و شیرده ممنوع است.

سوالات متداول هایفوتراپی

چه کسانی نباید هایفوتراپی کنند؟

درصورتی که سن پایین‌تر از ۳۰ سال دارید، ممکن است پزشک معالج روش‌های دیگر زیبایی را به شما توصیه کند. همچنین اگر در دوران بارداری هستید، نباید از این روش استفاده کنید.

دوره نقاهت هایفوتراپی پوست چند روز است؟

باتوجه به خواص هایفوتراپی و کم بودن عوارض آن، دوره نقاهت خاصی ندارد.

آیا نتیجه هایفو صورت دائمی است؟

عملکرد هایفوتراپی به‌گونه‌ای است که نیاز به جلسات بعدی تا مدت زمان طولانی را برطرف می‌کند. بنابراین، ماندگاری هایفوتراپی نسبت به روش‌های دیگر بسیار بیشتر است.

لیزر جوانساز هایفو برای چه کسانی مناسب است؟

به‌طورکلی، اگر به دنبال درمان سریع، بدون درد و غیرتهاجمی هستید، هایفوتراپی یک جایگزین عالی برای لیفت صورت به ‌حساب می‌آید. این روش برای افرادی که شل شدگی پوست خفیف تا متوسط دارند بهترین نتیجه را حاصل می‌کند.

تعداد جلسات هایفوتراپی صورت چقدر است؟

تعداد جلسات هایفوتراپی بسته به تشخیص پزشک متخصص برای افراد مختلف متفاوت است. اما در اکثر مواقع یک جلسه درمان در سال کفایت می‌کند.

هر جلسه هایفوتراپی پوست صورت چقدر زمان میبرد؟

به‌طورکلی هرجلسه از هایفوتراپی باتوجه به ناحیه‌ تحت درمان و وسعت آن، بین ۶۰ تا ۹۰ دقیقه طول می‌کشد.

مطالب مرتبط

پی آر پی موی سر و تاثیر آن در تقویت مو

رشد مجدد موها را با PRP موی سر تجربه کنید! پی آر پی مو باعث تقویت و افزایش تراکم مو و ضخیم شدن ساقه مو می‌گردد. همچنین این روش در درمان آلوپسی بسیار موثر است. در این روش پلاسمای غنی از پلاکت به پوست سر تزریق می‌گردد.

پی آر پی صورت (PRP) 

جوانسازی صورت با پی آر پی توسط تزریق پلاکت‌های غنی شده فرد به صورت انجام می‌گردد. PRP صورت باعث کاهش چین و چروک، بهبود جای زخم آکنه، سفت شدن پوست، بهبود تیرگی و پف زیر چشم و… می‌گردد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *