تهران، نیاوران، روبروی جماران، جنب بانک سامان، پلاک 148، طبقه دوم
کلینیک زیبایی مهرافروز
Search
Close this search box.

تخلیه ژل چگونه انجام می شود؟

تخلیه ژل پاژ از صورت با سونوگرافی جدیدترین روش تخلیه ژل تزریقی است. این روش برای ژل‌های غلیظ کاربرد دارد. ایجاد کیست و فیبروز، گلوله شدن ژل صورت، تزریق ژل بیش از حد، نارضایتی از ژل و… شرایطی است که تخلیه ژل توصیه می‌شود.

تخلیه ژل چیست

تزریق ژل یکی از بهترین روش‌های زیبایی است که امروزه بسیار مورد استفاده قرار می‌گیرد. تزریق ژل مانند تمام روش‌های زیبایی دیگر اگر توسط افراد بدون تخصص انجام شود، ممکن است باعث ایجاد مشکلاتی‌ گردد. در برخی مواقع نیز افراد بعد از گذشت زمان ترجیح میدهند ژل‌های تزریقی را تخلیه و چهره طبیعی خود را بازیابند. در این شرایط تخلیه ژل توصیه می‌شود. تخلیه ژل به روش‌های گوناگونی می‌تواند انجام شود. این روش بهترین گزینه برای درمان گلوله شدن ژل صورت است. درادامه توضیحات بیشتری درمورد نحوه تخلیه ژل پاژ با سونوگرافی، گفته خواهد شد.

روش‌های تخلیه ژل پاژ از صورت

برای تخلیه ژل صورت از روش‌های متنوعی استفاده می‌شود. البته پس از گذشت زمان، ژل به مرور توسط آنزیم هیالورونید از بدن فرد تحلیل می رود. اما ماندگاری ژل معمولا ۶ تا ۱۲ ماه است. درنتیجه برای از بین رفتن طبیعی ژل تا این زمان باید صبر کنید. اما اگر به دلیل مشکلات به وجود آمده به تخلیه ژل سریع نیاز دارید، روش‌های گوناگونی برای این منظور وجود دارند که عبارتند از:

 • تزریق آنزیم: درصورتی که ژل تزریق شده بر پایه هیالورونیک اسید مانند آلیاکسین، رستیلن، بلترو، ژوویدرم و استایلیج است، آن را می‌توان ازطریق تزریق آنزیم از بین برد. برای حذف هیالورونیک اسید، از هیالورونیداز استفاده می‌شود.
 • جراحی تخلیه ژل: برخی ژل‌های سیلیکونی وجود دارند که با گذشت زمان سطحی ناهموار ایجاد می‌کنند. درمان گلوله شدن ژل صورت در این مواقع، تخلیه ژل از روش جراحی است. این جراحی به بخیه نیاز دارد و با بی‌حسی موضعی انجام می‌شود.
 • تخلیه ژل با سونوگرافی: از این روش برای ژل‌هایی که غلیظ‌تر هستند استفاده می‌شود. در این روش یک برش برروی پوست ایجاد می‌شود تا ژل مورد نظر زیر گاید سونوگرافی تخلیه شود.
 • تخلیه ژل با سوزن: برای تخلیه ژل‌هایی که غلظت کمتری دارند از این روش استفاده می‌شود.

چه زمان تخلیه ژل پاژ توصیه می‌شود؟

عوامل مختلفی وجود دارند که باعث می‌شود افراد به تخلیه ژل صورت خود فکر کنند. درنظر داشته باشید که این کار برای انواع ژل صورت مانند ژل زیرچشم، ژل گونه و به خصوص ژل لب کاربرد دارد. عوامل زیر می‌توانند در تصمیم بیماران برای تخلیه ژل تاثیر به‌سزایی داشته باشند:

 • نارضایتی بیماران از ژل : اصلی‌ترین دلیل بیماران برای تخلیه ژل می‌تواند عدم مرغوبیت ژل‌های مصرفی باشد. خوشبختانه در صورت خوش شانسی بیمار و عدم حرکت ژل به نواحی حساس صورت به خصوص داخل کره چشم، تخلیه ژل به‌عنوان یک راه برگشت می‌تواند بهترین گزینه برای آنها باشد.
 • مراجعه به کلینیک‌های غیرحرفه‌ای: به‌طور کلی تخلیه ژل هیچگونه عوارض جبران‌ناپذیری ندارد. اما استفاده از ژل غیراستاندارد یا مراجعه به کلینیک‌های غیر معتبر باعث بروز مشکلاتی می‌شود. در این شرایط بیماران ممکن است عوارضی مانند تورم و انسداد عروق را در اثر تزریق ژل مشاهده کنند. در این موارد در صورت استفاده از ژل های هیالورونیک اسید، درمان اورژانسی انسداد عروق و تزریق آنزیم هیالاز انجام می‌شود. در صورت عدم استفاده از ژل های غیرهیالورونیک اسید، درمان اورژانسی انسداد عروقی بسیار دشوار بوده و شاید تخلیه ژل با جراحی و مداخلات تخصصی عروقی لازم باشد.
 • بروز واکنش‌های آلرژیک: علاوه‌بر تمام موارد گفته شده، برخی افراد ممکن است پس از تزریق ژل دچار واکنش‌های آلرژیک شوند. این مورد معمولا به دلیل استفاده از ژل‌های نامرغوب اتفاق می‌افتد.
 • ایجاد کیست، فیبروز و فرورفتگی: در برخی مواقع تزریق ژل باعث ایجاد فیبروز و کیست می‌شود. درصورتی که این عارضه باقی ماند، ممکن است لازم باشد که برای تخلیه ژل اقدام عملی صورت گیرد.
 • تزریق بیش از حد: تزریق بیش از حد می‌تواند کاملا نتیجه عکس برای زیبایی بدهد. درنتیجه تزریق باید به اندازه باشد تا جلوه طبیعی خود را از دست ندهد. این موضوع یکی از رایج‌ترین علت‌های تخلیه ژل صورت است.

تخلیه ژل با سونوگرافی در چند جلسه انجام می‌شود؟

تعداد جلسات تخلیه ژل به نوع و جنس ماده تزریق شده بستگی دارد. در برخی از مواقع ممکن است این فرآیند در چند جلسه طول بکشد.

هر جلسه تخلیه ژل با سونوگرافی چقدر زمان میبرد؟

زمان هر جلسه تخلیه ژل با سونوگرافی بسته به ناحیه و میزان ژل، متفاوت است.

عوارض تخلیه ژل پاژ با سونوگرافی چیست؟

تخلیه ژل برای درمان گلوله شدن صورت ممکن است عوارضی داشته باشد که شامل علائمی مانند التهاب، کبودی، تورم، قرمزی و احساس درد می‌شوند. اما این عوارض پس از چند روز از بین می‌روند.

هزینه تخلیه ژل صورت با سونوگرافی

هزینه تخلیه ژل پاژ با سونوگرافی به عوامل مختلف مانند مواد به‌کار رفته شده و روش تخلیه بستگی دارد. برای اطلاع از هزینه خارج کردن ژل از صورت با کارشناسان ما در کلینیک مهرافروز در تماس باشید.

چه افرادی کاندید تخلیه ژل هستند؟

استفاده از تخلیه ژل با سونوگرافی یک روش سریع برای رهایی از ژل‌های صورت است. افراد زیر بهترین کاندید برای این روش هستند:

 • به دنبال درمان گلوله شدن ژل صورت هستید.
 • تزریق باعث بروز حساسیت شده است.
 • از نتیجه کار راضی نیستید.
 • تزریق بیش از حد ژل، ظاهری غیرطبیعی به شما بخشیده است.

آیا نتیجه تخلیه ژل پاژ دائمی است؟

بله، نتیجه این روش دائمی است.

دوره نقاهت تخلیه ژل از صورت چند روز است؟

تخلیه ژل صورت بسته به روشی که انتخاب می‌کنید، دوره نقاهت متفاوتی دارد. در برخی از روش‌ها هیچ دوره نقاهتی وجود ندارد. در روش تخلیه ژل پاژ با سونوگرافی نیز با توجه به وسعت ضایعه و ناحیه تحت درمان متفاوت می باشد.

تخلیه ژل با سونوگرافی

یکی از جدیدترین روش‌های تخلیه ژل، تخلیه ژل با سونوگرافی است. از این روش برای ژل‌هایی که به نسبت سفت و غلیظ هستند استفاده می‌شود. درنتیجه برای ژل‌هایی که غلظت کمتری دارند کاربرد ندارد. برای استفاده از این روش پزشک متخصص باید بررسی‌های لازم را انجام دهد تا استفاده از این روش را انتخاب نماید.

نحوه تخلیه ژل صورت با سونوگرافی

نحوه تخلیه ژل صورت با سونوگرافی به این صورت است که با استفاده از عکس‌های به‌دست آمده از سونوگرافی، مکان دقیق ژل در صورت شناسایی می‌شود. این عکس‌ها وضوح بالایی دارند و می‌توانند میزان و جنس ژل، مکان و عمق آن را شناسایی کنند. با استفاده از این عکس‌ها و تشخیص دقیق مکان ژل‌ در صورت، در برخی مواقع که تصویر ژل شبیه ژل های هیالورونیک اسید بوده، آنزیم در یک مکان مناسب تزریق می‌شود تا آن را حل کرده و از بین ببرد.

کلینیک تخصصی تخلیه ژل در تهران

درصورتی که در اثر نارضایتی از تزریق ژل می‌خواهید آن را تخلیه کنید، نباید همان اشتباه را دوباره تکرار کنید! بلکه باید به یک مکان معتبر برای درمان گلوله شدن ژل صورت و تخلیه آن بروید. برای خارج کردن ژل پاژ از صورت لازم است که به متخصصان حرفه‌‌ای مراجعه کنید تا کوچک‌ترین مشکلی ایجاد نشود. تخلیه ژل با سونوگرافی در کلینیک مهرافروز، توسط متخصصین و اساتید دانشگاه انجام می‌گردد. همانطور که گفتیم در این روش هیچ گونه آسیبی به بافت و عروق صورت وارد نمی‌شود. برای کسب اطلاعات بیشتر و تعیین وقت با ما در تماس باشید.

مزایا تخلیه ژل با روش سونوگرافی

 • مناسب برای ژل‌های غلیظ
 • تخلیه ژل دقیق زیر گاید سونوگرافی
 • شناسایی جنس ژل، میزان، مکان و عمق آن
مطالب مرتبط
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *