تهران، نیاوران، روبروی جماران، جنب بانک سامان، پلاک 148، طبقه دوم
کلینیک زیبایی مهرافروز
Search
Close this search box.

جوانسازی پوست دست

جوانسازی پوست دست با میکرودرم توسط لایه برداری پوست، تحریک کلاژن سازی و استفاده از مواد خاص انجام می‌گردد. این روش برای پوست‌های زبر بسیار مناسب است. با میکرودرم، پوست دست‌های خود را شاداب، نرم و لطیف سازید!

جوانسازی پوست دست

جوانسازی پوست فقط به صورت، محدود نمی‌شود . علائم پیری در دست‌ها هم نمایان می‌شود. اما خوشبختانه، تکنیک‌های جدیدی برای جوان سازی دست ‌وجود دارند. پوست ظریف دست‌ها به‌طور مداوم در معرض اشعه‌های UV، آب، مواد شوینده و… قرار دارد. همچنین از آنجایی که با افزایش سن، چربی بدن از بین می‌رود و تولید کلاژن کند می‌شود، دست‌ها هم طی این فرآیند ظاهری چروکیده و پیر به خود می‌گیرند. برای جوانسازی دست‌ها راه‌های گوناگونی وجود دارد که در ادامه با آن‌ها آشنا می‌شویم. همچنین با میکرودرم که یکی از بهترین روش‌های جوانسازی دست ها است بیشتر صحبت میکنیم.

علائم پیری پوست دست کدام اند؟

پیری پوست دست درجه‌های متفاوتی دارد. در هر کدام از این درجه‌ها علائم وقوع پیری پوست متفاوت هستند:

 • از دست دادن خفیف بافت چربی دست که منجربه دید جزئی رگ‌ها می‌شود.
 • از دست دادن متوسط ​​بافت چربی که باعث دید متوسط وریدهای دست می‌شود.
 • از دست دادن شدید بافت چربی که درنتیجه آن وریدها نمایان می‌شوند.
 • از دست دادن بسیار شدید بافت چربی که طی آن رگ‌ها برجسته دیده می‌شوند.

اما این موارد تنها علائم پیری پوست دست نیستند. در برخی مواقع از دست دادن چربی پوست دست و برجسته شدن رگ‌ها همراه با ایجاد لکه‌های تیره اتفاق می‌افتد. درنتیجه لکه‌های قهوه‌ای رنگ که مانند کک و مک هستند همچنین پوست چروکیده دست‌ها از نشانه‌های پیری پوست دست محسوب می‌شوند.

روش‌های جوان سازی دست‌

راه‌های جوانسازی دست بسیار متعدد هستند. از آنجایی که پوست دست مانند پوست صورت ظریف و حساس است، از روش‌های جوانسازی صورت برای دست‌ها هم استفاده می‌شود. برای جوانسازی پوست دست خود می‌توانید روش‌های زیر را به‌کار بگیرید:

 • تزریق چربی: از تزریق چربی می‌توان برای جوانسازی و حجم دادن به دست‌ها استفاده کرد. در این روش معمولا از چربی نانوفت یا ماکروفت استفاده می‌شود.
 • تزریق پروفایلو: با تزریق پروفایلو با تکنیک خاص برای جوانسازی دست میتوان کمک گرفت. پروفایلو اسیدهیالورونیک خالص با پیوند هیبریدی منحصربفرد است که با پخش پذیری عالی در دستها باعث جوانسازی دستها میگردد.این درمان معمولا در ۳ مرحله و به فاصله یکماه و شش ماه بعد انجام میگردد.
 • لیزر co2 فرکشنال برای منافذ باز پوست: کاهش منافذ باز پوست و از بین بردن آن از جمله دیگر فواید استفاده از لیزر co2 فرکشنال است. پوستی صاف و بی‌نقص را به خود هدیه بدهید.
 • تزریق فیلر: تنها فیلر قابل قبول توسط FDA برای استفاده در دست‌ها، Radiesse نام دارد. با تزریق این ماده، بدن به مرور زمان آن را تجزیه کرده و جذب می‌کند. اثرات ناشی از تزریق فیلر دست معمولا تا یک سال ماندگار هستند. طی این درمان تولید کلاژن هم افزایش پیدا می‌کند که این موضوع مقدار ماده لازم برای تزریق در درمان‌های بعدی را کاهش می‌دهد.
 • استفاده از لیزرهای جوانسازی پوست: استفاده از لیزر یکی از بهترین روش‌ها برای از بین بردن لکه‌های قهوه‌ای برروی پوست دست است. در این درمان، ژن‌هایی فعال می‌شوند که به جوان‌تر شدن پوست و تولید کلاژن و الاستین کمک می‌کنند. برای دریافت بهترین نتایج می‌توان از ترکیبی از بهترین لیزرهای جوانسازی استفاده کرد.
 • مزوتراپی: در مزوتراپی با تزریق ترکیبی از مواد به حفظ رطوبت و بهبود ظاهر دست کمک می‌شود. این روش برای پوست‌های خشک بهترین نتایج را حاصل می‌کند. پس از هر جلسه از مزوتراپی دست، متوجه تغییرات به‌وجود آمده خواهید شد. برای ماندگاری این تغییرات به ۴ تا ۶ جلسه از این درمان نیاز دارید.
 • جوانسازی دست با میکرودرم: لایه‌برداری در این روش در خارجی‌ترین لایه پوست اتفاق می‌افتد که منجربه به ساخت کلاژن می‌شود. تکرار این روش طی چند جلسه به مرور زمان لکه‌های موجود برروی پوست را کاهش می‌دهد. از این روش بیشتر به‌عنوان یک روش نگهداری از پوست دست استفاده می‌شود. این روش برای پوست‌های زبر بسیار مناسب است. در این روش از مواد بسیار خاصی استفاده می‌گردد.

هر جلسه جوانسازی پوست دست ها چقدر طول می‌کشد؟

هر جلسه از جوانسازی پوست دست به تنها ۲۰ تا ۳۰ دقیقه زمان نیاز دارد.

تعداد جلسات لازم برای جوانسازی دست چقدر است؟

نتایج میکرودرم برای جوانسازی دست پس از جلسه اول قابل مشاهده است. اما برای ماندگاری این نتایج لازم است که باتوجه به نظر پزشک، در جلسات بیشتری شرکت کنید. تعداد این جلسات معمولا بین ۴ تا ۸ جلسه است.

فاصله بین جلسات جوان سازی پوست دست چقدر است؟

بین هر جلسه از جوانسازی پوست دست باید حداقل ۷ تا ۱۴ روز فاصله باشد.

آیا جوانسازی دست‌ها عوارض دارد؟

هیچ عارضه یا دوره نقاهت برای این روش وجود ندارد، حتی پس از انجام جوانسازی به‌ندرت قرمزی ایجاد می‌شود.

هزینه جوانسازی پوست دست

هزینه جوانسازی پوست در هر روش متفاوت است. هزینه جوانسازی دست ها با میکرودرم باتوجه به نتایجی که حاصل می‌کند بسیار مقرون به‌صرفه درنظر گرفته می‌شود. این هزینه به وضعیت پوست دست بیمار، مواد مورد استفاده و تعداد جلسات مورد نیاز بستگی دارد.

چه افرادی می‌توانند جوانسازی دست انجام بدهند؟

تمام افرادی که علائم پیری پوست را برروی دست خود مشاهده می‌کنند می‌توانند از روش‌های جوانسازی پوست دست استفاده کنند. این علائم شامل دست‌های چروکیده، نازکی پوست دست، داشتن لکه‌های پوستی ناشی از افزایش سن و رگ‌های بیرون زده می‌شوند.

ماندگاری جوان سازی دست ها چقدر است؟

به‌طور کلی جوانسازی دست‌ها یک روش ماندگار است اما برای افزایش ماندگاری آن باید در جلسات بیشتری شرکت کنید.

دوره نقاهت این روش درمانی چقدر است؟

هیچ دوره نقاهتی برای جوانسازی پوست دست با روش میکرودرم وجود ندارد.

کدام روش جوانسازی پوست دست را انتخاب کنیم؟

در بین انواع روش‌های جوانسازی پوست دست، شما باید روشی را انتخاب کنید که با نوع پوست دست‌تان سازگاری دارد. همانطور که پیش‎تر توضیح دادیم هر روش بهترین نتیجه را برای یک نوع خاص از پوست دست حاصل می‌کند. درنتیجه برای انتخاب بهترین روش لازم است که ابتدا نوع پوست خود را مشخص کرده و با توجه به مشکل مورد نظر (لکه، چروکیدگی یا…) بهترین روش را انتخاب کنید. برای مثال تزریق چربی و فیلر بیشتر مناسب پوست دست‌هایی است که دچار چروکیدگی شده‌اند و بافت خود را از دست داده‌اند.

راه‌های حفظ شادابی پوست دست‌ها !

اگر حفظ شادابی و رطوبت دست‌ها برای‌تان اهمیت دارد این موارد را جدی بگیرید:

 • از ضد آفتاب استفاده کنید.
 • دست خود را مرطوب نگهدارید.
 • از کرم‌های مخصوص دست استفاده کنید.
 • پوست دست خود را لایه برداری کنید.
 • هنگام شب از رتینوئید استفاده کنید.
 • هنگام استفاده از مواد شوینده از دستکش استفاده کنید.

مراقبت‌ های قبل از جوانسازی دست‌ها

قبل از اقدام برای جوانسازی دست‌ها باید با مشاوره خود در این مورد صحبت کنید. در این جلسات تمام اطلاعات مربوط به بدن شما و سوابق پزشکی‌تان درنظر گرفته می‌شود تا مناسب بودن یا یا نبودن اجرای این روش برای شما تعیین شود. همچنین، در برخی از روش‌ها نیاز است که در یک بازه زمانی قبل از اجرا، از مصرف آسپرین، دخانیات و مکمل‌ها خودداری کنید.

مراقبت‌ های بعد از جوانسازی دست‌ها

پس از جلسات میکرودرم پوست حساس می‌شود و به مراقبت بیشتری نیاز دارد. در این زمان باید توصیه‌های پزشک برای مراقبت های بعد از جوانسازی دست‌ها را جدی بگیرید. برای مثال، لازم است که پوست را مرطوب نگه دارید و به‌طور مداوم از ضد آفتاب استفاده کنید.

بهترین کلینیک جوانسازی پوست دست تهران

همانطور که گفتیم، روش‎های متنوعی برای جوانسازی دست ها وجود دارد. تزریق فیلر و چربی، استفاده از لیزر جوانسازی، مزوتراپی و… از جمله این روش‌ها هستند. لاین مراقبتی پوست کلینیک مهرافروز شامل جوانسازی پوست دست ها با میکرودرم نیز می‌شود. قبل از انتخاب هر یک این روش‌ها برای آبرسانی پوست و جوانسازی آن، لازم است که با پزشک متخصص مشورت کنید. در کلینیک مهرافروز می‌توانید با دریافت مشاوره، بهترین روش جوانسازی برای دست‌های خود را انتخاب کنید. جوانسازی دست با میکرودرم ابریژن در کلینیک مهرافروز با استفاده از برترین مواد روز دنیا و توسط متخصصان ماهر انجام می‌گردد.

مزایا جوان سازی پوست دست

مزایای زیر انجام میکرودرم برای جوانسازی دست را به یک روش مناسب تبدیل می‌کنند:

 • نتایج بلافاصله قابل مشاهده هستند.
 • ماندگاری بالایی دارد.
 • عوارض جانبی و درد ندارد.
 • برای تمام افراد با رنگ پوست متنوع مناسب است.
مطالب مرتبط
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *