تهران، نیاوران، روبروی جماران، جنب بانک سامان، پلاک 148، طبقه دوم
کلینیک زیبایی مهرافروز
Search
Close this search box.
بوتاکس کف دست و پا

بوتاکس کف دست و پا

تعریق کف دست و پا در برخی از افراد بیش از حد بوده و می‌تواند بسیار آزاردهنده باشد و حتی باعث ایجاد حس خجالت در فرد شود. در این افراد، سیستم عصبی باعث فعالیت بیش از حد غدد عرق در دست و پا می‌شود. با تزریق بوتاکس به کف دست و کف پا می‌توان این مشکل را به آسودگی حل کرد!

بوتاکس برای درمان تعریق دست و پا

از بوتاکس برای تعریق کف دست و پا زمانی استفاده می‌شود که تعریق با داروهای ضدتعریق بهبود پیدا نکند. همانطور که از بوتاکس زیر بغل نیز برای کاهش تعریق در این ناحیه استفاده می‌شود. تزریق این ماده از آزاد شدن یک سری نورون‌های عصبی که با غدد عرق بدن در ارتباط است، جلوگیری می‌کند. معمولا زمانی‌که دمای بدن بالا می‌رود، سیستم عصبی، غدد عرق را فعال می‌کند. درنتیجه، بدن رویکردی در پیش می‌گیرد تا به ‌طور خودکار خود را خنک کند. اما این موضوع در افرادی که به تعریق بیش از حد مبتلا هستند کمی متفاوت است، در بدن این افراد، اعصابی که به غدد عرق سیگنال می‌دهند، بیش از حد فعال هستند.

با تزریق بوتاکس برای تعریق کف دست یا هر ناحیه دیگر که بیش از حد عرق می‌کند، اعصاب بیش فعال آن ناحیه کاملا فلج می‌شوند. بنابراین، دیگر نمی‌توانند به غدد عرق سیگنال دهند تا عرق کنند. در این روش، ناحیه‌ای به قطر ۱.۲ سانتی‌متر در اطراف محل تعریق، مورد درمان قرار می‌گیرد. تزریق‌های متعدد با فاصله ۱ تا ۲.۵ سانتی‌متر از هم در این نواحی انجام می‌شوند.

بوتاکس کف دست برای تعریق

تعریق بیش از حد کف دست مشکلی ارثی است که درمان‌های محدودی برای آن وجود دارد. تزریق بوتاکس یکی از این روش‌ها است که تا حد قابل توجهی میزان تعریق را تا مدت زمان معینی کاهش می‌دهد.

بوتاکس پا برای تعریق

بوتاکس پا برای تعریق

تعریق کف پا از مشکلاتی است که منجر به ایجاد بوی بد پا می‌شود. بسیاری از افراد با این مشکل دست وپنجه نرم می‌کنند و این موضوع برای آن‌ها خجالت‌آور است. این مشکل می‌تواد به مشکلاتی شدیدتر از بوی بد پا، مانند ایجاد قارچ تبدیل شود. بنابراین، درمان آن در اکثر مواقع واجب است. یکی از روش‌های درمان تعریق شدید کف پا، تزریق بوتاکس است. که امروزه یکی از محبوب‌ترین روش‌های غیرجراحی محسوب می‌شود. بوتاکس پا برای تعریق می‌تواند بسیار موثر باشد، اما برای اجرای آن لازم است که قبل از هرچیز با پزشک خود مشورت کنید. تزریق این ماده به‌ صورت موضعی به کف پا می‌تواند غدد تولید عرق را از کار بیاندازد و شما را تا مدت زمان نسبتا طولانی از این مشکل نجات دهد.

نحوه تزریق بوتاکس کف دست و پا

در تزریق بوتاکس برای تعریق کف دست یک آمپول حاوی این ماده به کف دست تزریق می‌شود تا میزان تعریق این ناحیه را کاهش دهد. با تزریق این ماده، اعصاب کف دست فلج شده و درنتیجه سیگنال‌های تولید عرق صادر نمی‌کنند.
در تزریق بوتاکس کف پا، مقدار مشخصی از آمپول حاوی بوتاکس به کف پای شما تزریق می‌شود. مقدار دوز این آمپول‌ها توسط پزشک باتوجه به شدت مشکل‌تان تعیین می‌شود.

اقدامات قبل و بعد بوتاکس کف دست

شما می‌توانید در جلسه تزریق بوتاکس حاضر شوید و پس از آن به‌ راحتی به امورات روزمره خود رسیدگی کنید.

 • بعد از تزریق بوتاکس در اجرای فعالیت‌های تفریحی هیچ محدودیتی وجود ندارد، اما باید از انجام ورزش‌های شدید و استفاده از سونا خودداری کنید.
 • قبل و بعد از تزریق بوتاکس هم بهتر است که از غذاهای چرب و قهوه دوری کنید.
 • قبل از حضور در جلسه هم حتما پوست کف دست خود را تمیز کنید.

مراقبت‌های قبل و بعد بوتاکس کف پا

 • قبل از حضور در جلسه تزریق بوتاکس، حتما کف پای خود را تمیز کنید، به‌طوریکه هیچ مرطوب‌کننده یا ماده دیگری برروی آن نباشد.
 • از مصرف برخی از داروهای خاص مانند داروهای درمان آلرژی، آسپرین، ایبوبروفن، ویتامین E و رقیق‌کننده‌های خون دوری کنید.
 • توجه داشته باشید که کشیدن سیگار می‌تواند احتمال بروز کبودی ناشی از بوتاکس را افزایش دهد.
 • پس از تزریق این ماده، ناحیه مورد نظر نباید مورد ماساژ قرار بگیرد، زیرا ممکن است مواد تزریق شده پخش شود.
 • درصورتی‌که بعد از تزریق بوتاکس با کبودی شدید مواجه شدید، می‌توانید از کمپرس سرد برای از بین بردن تورم و کبودی استفاده کنید.
 • ۴ ساعت پس از اجرای این روش برای کف پا، از دراز کشیدن یا انجام ورزش و فعالیت‌های فیزیکی سنگین خودداری کنید. اما انجام فعالیت ورزشی حتی تا قبل از تزریق بوتاکس هیچ مشکلی ندارد.

مزایا و معایب بوتاکس برای تعریق

بوتاکس برای درمان تعریق نسبت به درمان‌های دیگر کمتر تهاجمی است. مزیت دیگر تزریق بوتاکس آن است که کمترین درد را برای درمان ایجاد می‌کند. این روش کاملا ایمن است و تاثیرگذاری بالایی دارد. طبق آمار، تزریق بوتاکس دست برای عرق می‌تواند تا ۹۰ درصد تولید عرق را کاهش دهد.

 • روش درمانی کم تهاجم
 • کاملا ایمن
 • تاثیرگذاری بالا

البته، برای اجرای این روش باید درنظر داشته باشید که هزینه بوتاکس کف دست کمی گران‌تر از روش‌های دیگر است. همچنین، اجرای این روش برای کف دست یا کف پا، ممکن است کمی دردناک باشد. همچنین، باید این موضوع را هم در نظر گرفت، از آنجایی که این ماده باعث فلج شدن ناحیه تزریق شده می‌شود، ممکن است قدرت عضلانی ناحیه مورد نظر را کاهش دهد. این مورد ممکن است برای افرادی که دقت عملکرد دست در آن‌ها مهم است، قابل بررسی باشد.

 • احساس درد در ناحیه تزریق
 • کاهش قدرت عضلانی

بوتاکس پا و دست چقدر زمان میبرد؟

هر جلسه تزریق بوتاکس برای تعریق کف دست زمان زیادی از شما نخواهد گرفت. بین هر جلسه تزریق این ماده تقریبا ۷ تا ۱۶ ماه فاصله نیاز است.

تزریق بوتاکس کف پا به زمان زیادی نیاز ندارد و هرجلسه حدود ۳۰ دقیقه زمان لازم دارد. درنتیجه نیازی نیست که برای هر جلسه بوتاکس کف پا زمان زیادی صرف کنید.

عوارض تزریق بوتاکس به کف دست و پا

به‌طورکلی نمی‌توان عوارض شدیدی برای تزریق بوتاکس برای تعریق کف دست درنظر گرفت. با این وجود، از عوارض اجرای این روش می‌توان به درد موضعی و کبودی‌های خفیف در محل تزریق اشاره کرد. در برخی مواقع هم احتمال بروز واکنش آلرژیک به مواد بوتاکس وجود دارد که این احتمال بسیار کم است. اگر بخواهیم رایج‌ترین عوارض بوتاکس دست در ایران را بررسی کنیم، باید این موضوع را درنظر گرفت که در ایران به‌دلیل استفاده از مواد ارزان و غیر مجاز و تزریق توسط افراد غیر مجاز و غیر متخصص، احتمال بروز عوارض شدیدتر وجود دارد.

عوارض تزریق بوتاکس کف پا زیاد نیستند. در بدترین حالت ممکن این عواض به بروز واکنش آلرژیک به ماده بوتاکس ختم می‌شوند. این واکنش منجر به بروز شوک آنافیلاکسی می‌شود که این اتفاق بسیار نادر است. عوارض دیگر این روش شامل کبودی خفیف، سردرد و تورم می‌شوند.

هزینه تزریق بوتاکس برای کف دست و پا

درمورد هزینه بوتاکس کف دست باید درنظر داشته باشید که برخلاف هزینه داروهایی که برای درمان تعریق بیش از حد استفاده می‌شوند، هزینه این روش تحت پوشش بیمه قرار نمی‌گیرد. همچنین، هزینه هر جلسه تزریق بوتاکس بسته به نوع برند بوتاکس متفاوت است.
هزینه بوتاکس کف پا براساس مقدار ماده تزریق شده و برند آن محاسبه می‌شود. همچنین، باید مساحت ناحیه تزریق شده را هم درنظر گرفت. جهت اطلاع از هزینه می‌توانید با ما در کلینیک مهرافروز در تماس باشید.

بوتاکس کف دست و پا چقدر ماندگاری دارد؟

دو هفته پس از تزریق بوتاکس، اثرات این ماده نمایان می‌شوند. این اثرات از ۴ تا ۱۳ ماه ماندگاری دارند. البته، برای اینکه در طولانی مدت درمان موفقی داشته باشید، لازم است که تزریق بوتاکس دست را به ‌طور منظم انجام دهید.
نتایج بوتاکس کف پا معمولا از ۶ ماه تا ۱۵ ماه ماندگار است.

آیا تزریق بوتاکس به پا یا کف دست درد دارد؟

به‌طورکلی، تزریق بوتاکس روشی است که درد کمی ایجاد می‌کند. اما در رابطه با بوتاکس دست باید بگوییم، تزریق در این ناحیه ممکن است نسبت به نواحی دیگر درد بیشتری داشته باشد.

تزریق بوتاکس به‌طور کلی روش دردناکی نیست، اما تزریق این ماده به کف پا و دست نسبت به نواحی دیگر درد بیشتری دارد.

بهترین کلینیک بوتاکس در تهران

همانطور که در این مطلب گفتیم، در ایران بسیاری از افراد غیرحرفه‌ای در مکان‌های غیرتخصصی مانند آرایشگاه‌ها خدمات تزریق بوتاکس ارائه‌ می‌دهند. عدم انجام کار توسط یک متخصص، همچنین استفاده از برندهای نامعتبر نه تنها می‌تواند نتیجه دلخواهتان را نداشته باشد، بلکه ممکن است شما را دچار عوارض این درمان کند.
در کلینیک مهرافروز، شما می‌توانید بهترین خدمات بوتاکس را در یک محیط حرفه‌ای دریافت کنید. هدف ما این است که با استفاده از باکیفیت‌ترین مواد و با به‌کارگیری افراد حرفه‌ای و متخصص، تجربه‌ای فوق‌العاده از تزریق بوتاکس را برای شما رقم بزنیم.

مطالب مرتبط
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *