تهران، نیاوران، روبروی جماران، جنب بانک سامان، پلاک 148، طبقه دوم
کلینیک زیبایی مهرافروز
Search
Close this search box.
میکرونیدلینگ صورت کلینیک مهرافروز mehrafrouz

میکرونیدلینگ چه کاربردی دارد؟

میکرونیدلینگ صورت، یک روش جوانسازی ولایه برداری قوی با حداقل تهاجم می باشد. در میکرونیدلینگ به کمک سوزن های کوچک و خاص سوراخ های ریز سطحی در پوست ایجاد و با تحریک مکانیکال، جوانسازی و ترمیم پوست اتفاق می افتد.
از این روش جوانسازی برای لیفت صورت، کاهش منافذ باز، درمان جای جوش و اسکار نیز اسفاده می‌شود.

میکرونیدلینگ چیست؟

میکرونیدلینگ، یک روش جوانسازی ولایه برداری قوی با حداقل تهاجم می باشد. در میکرونیدلینگ به کمک سوزن های کوچک و خاص سوراخ های ریز سطحی در پوست ایجاد و با تحریک مکانیکال، جوانسازی و ترمیم پوست اتفاق می افتد. با افزایش سن، تولید کلاژن تا حد زیادی کاهش پیدا می‌کند. با استفاده از میکرونیدلینگ، جوانسازی پوست با افزایش کلاژن سازی رخ می‌دهد. از بین بردن جای جوش و اسکار روی صورت یکی از کاربردهای پرطرفدار میکرونیدلینگ است که آن را بسیار محبوب کرده است. در ادامه مطلب با انواع کاربردهای این روش جوانسازی پوست آشنا می‌شویم.

میکرونیدلینگ به طورکلی یک روش ایمن درنظر گرفته می‌شود و عوارض جانبی و خطرات زیادی ندارد.

کاربرد میکرونیدلینگ صورت چیست؟

میکرونیدلینگ برای جای جوش بیشتر شناخته شده است، اما این روش برای نواحی دیگر هم کاربرد دارد:

 • میکرونیدلینگ برای کاهش چین و چروک صورت: چین و چروک های صورت با بالا رفتن سن، عمیق‌تر و بیشتر می‌شوند. میکرونیدلینگ صورت یک روش غیرتهاجمی برای جوانسازی پوست و از بین بردن چین و چروک‌های صورت است.
 • میکرونیدلینگ صورت برای منافذ باز: یکی از کاربردهای میکرونیدلینگ صورت علاوه‌بر جوانسازی پوست، کاهش منافذ باز است. با کاهش منافذ باز پوست، صورتی شاداب‌تر خواهید داشت.
 • میکرونیدلینگ برای لک صورت: در این روش جوانسازی پوست با فشار مکانیکال توسط سوزن‌ها، بافت صورت بازسازی می‌شوند. در نتیجه  لک های صورت کاهش می‌یابند.
 • میکرونیدلینگ لیفت صورت: در میکرونیدلینگ با تحریک تولید کلاژن پوست، علاوه‌بر جوانسازی، مقداری لیفت صورت را تجربه خواهید کرد.
 • میکرونیدلینگ برای جای جوش و اسکار آکنه: از بین بردن جوش یکی از کاربردهای میکرونیدلینگ که آن را به یک گزینه محبوب زیبایی تبدیل کرده است.

میکرونیدلینگ چند جلسه باید انجام شود؟

این سوال بسیار تکرار می‌شود که چند جلسه میکرونیدلینگ لازم است؟ برای پاسخ به این سوال باید عوامل مختلفی را درنظر گرفت. معمولا برای اینکه تاثیر میکرونیدلینگ را مشاهده کنید باید بین ۳ تا ۶ جلسه این درمان را ادامه دهید. تعداد جلسات لازم برای درمان کامل پوست شما توسط متخصص مشخص میگردد.

میکرونیدلینگ را هر چند وقت یکبار باید انجام داد؟

جهت ترمیم پوست با دستگاه میکرونیدلینگ، پیشنهاد می‌شود که هر ۴ یا ۶ هفته یک بار درمان تکرار گردد. تعداد جلسات و فاصله جلسات با توجه به پوست شما و نظر متخصص پوست مجرب کلینیک مهرافروز تعیین می‌گردد.

هر جلسه میکرونیدلینگ چقدر طول میکشد؟

هر جلسه از میکرونیدلینگ، تقریبا ۳۰ دقیقه زمان می‌برد. البته، این زمان به وسعت ناحیه تحت درمان هم بستگی دارد.

عوارض میکرونیدلینگ کدام‌اند؟

برای بسیاری از بیماران این سوال به‌وجود می‌آید که میکرونیدلینگ چه عوارضی دارد؟ پس از انجام میکرونیدلینگ، علائمی مثل خارش یا سوزش پوست طبیعی هستند. این علائم در برخی از موارد تا چند روز باقی می‌مانند و بعد از گذشت این بازه زمانی به‌کلی ناپدید می‌شوند. بنابراین، نگران جوش یا جای زخم بعد از میکرونیدلینگ نباشید، چرا که این علائم به‌زودی از بین می‌روند. از عوارض دیگر این روش می‌توان به خشکی و پوسته پوسته شدن پوست هم اشاره کرد. بعد از پوسته ریزی، لایه جدید در پوست تشکیل می شود.
در برخی مواقع خونریزی اندکی هم ممکن است دیده شود. این شرایط برای کسانی که داروهای رقیق‌کننده خون استفاده می‌کنند بیشتر پیش می‌آید. درصورت بروز چنین شرایطی نگران نباشید.

هزینه میکرونیدلینگ پوست صورت چقدر است؟

برای دریافت اطلاعات درمورد هزینه میکرونیدلینگ باید با پزشک متخصص مشورت نمایید تا باتوجه به ناحیه تحت درمان و جلسات درمانی هزینه ها توسط کلینیک اعلام می گردد. برای مشاهده شماره‌های تماس روی لینک درج شده کلیک کنید.

میکرونیدلینگ پوست صورت برای چه کسانی مناسب است؟

میکرونیدلینگ روی صورت های آکنه دار کاربرد دارد. اما سوال اصلی آن است که چه افرادی کاندید مناسب میکرونیدلینگ هستند؟ افرادی که مشکلات زیر را دارند می‌توانند از این روش درمانی استفاده کنند:
• اسکار سوختگی
• اسکارهای جراحی
• افتادگی پوست
• جای جوش
• خطوط ریز و چین و چروک
• منافذ باز

چه کسانی نباید میکرونیدلینگ انجام بدهند؟

اگر در لیست زیر قرار می‌گیرید، باید درمورد استفاده از روش میکرونیدلینگ تجدید نظر کنید:
• زنان باردار
• افرادی که بیماری‌های پوستی مانند اگزما دارند.
• افرادی که مستعد زخم های کلوییدی هستند.
• افراد دارای عفونت پوستی
• افرادی که جوش یا آکنه فعال روی صورت خود دارند، چون ممکن است منجربه عفونت شود.
• افرادی که کمتر از دو هفته قبل تزریق ژل یا چربی انجام داده‌اند.

ماندگاری میکرونیدلینگ دائمی است؟

دوام و ماندگاری این روش بسته به نوع پوست مراجعه کننده متفاوت است، زیرا انواع پوست‌ها به این روش واکنش‌های متفاوتی نشان می‌دهند. پزشکان متخصص بسته به نیاز بیمار و نوع پوست، ادامه جلسات درمانی را تعیین می کنند.

آیا میکرونیدلینگ در بارداری خطرناک است؟

یکی از موارد منع میکرونیدلینگ برای خانم‌های باردار است. ممکن است داروهایی که بعد از انجام این روش استفاده می‌شود، در بارداری ممنوع باشد.

تاثیر میکرونیدلینگ بعد از چند روز نمایان است؟

معمولا بعد از گذشت حتی یک جلسه تاثیر میکرونیدلینگ برای جای جوش، جای اسکار یا هر آسیب دیگری نمایان می‌شود. اما برای آنکه تاثیر این روش به حداکثر برسد باید تعداد جلساتی که پزشک متخصص برای شما درنظر گرفته است را به اتمام برسانید.

مراقبت‌های قبل و بعد از میکرونیدلینگ

مراقبت‌ های قبل از میکرونیدلینگ

قبل از انجام میکرونیدلینگ بهتر است با پزشک خود مشورت کنید. در صورتی که درحال مصرف داروهای رقیق کننده خون هستید به پزشک خود اطلاع دهید. دو تا سه هفته قبل از انجام میکرونیدلینگ از محصولات لایه‌بردار استفاده نکنید. اگر میکرونیدلینگ برای صورت انجام می‌شود، حتما بدون آرایش به این جلسات بروید و درصورت بروز هرگونه ضایعه پوستی، پزشک خود را مطلع سازید.

مراقبت‌ های بعد از میکرونیدلینگ

میکرونیدلینگ دوره نقاهت خاصی ندارد. اما بعد از طی کردن هر جلسه از آن بهتر است که این اقدامات را درنظر داشته باشید:

 • از داروهای ضد التهابی مثل ایبوپروفن استفاده نکنید. این داروها روند طبیعی التهاب بدن را از بین می‌برند.
 • استفاده از داروهای ضد درد که ضد التهابی نیستند، بلامانع است.
 • ۳ تا ۵ روز پس از میکرونیدلینگ پوسته ریزی اتفاق می‌افتد.
 • تا ۲۴ ساعت ورزش سنگین انجام ندهید.
 • درصورت احساس ناراحتی بیش از حد مانند سوزش، قرمزی یا تورم، از کمپرس‌های سرد استفاده کنید.
 • بهتر است به مدت ۳ تا ۱۰ روز در معرض آفتاب شدید، قرار نگیرید و از ضد آفتاب استفاده کنید.

بهترین کلینیک میکرونیدلینگ تهران

شما می‌توانید لذت تجربه جوانسازی پوست خود با جدیدترین دستگاه میکرونیدلینگ را در کلینیک مهرافروز تجربه کنید! کسب مشاوره تخصصی از متخصصان پوست و زیبایی از جمله دیگر مواردی است که شما را در این مسیر جذاب زیبایی همراهی می‌کند! علاوه‌بر آن، محیط خوب و متخصص‌های مجرب این کلینیک بهترین تجربه میکرونیدلینگ حرفه ای را برای شما رقم می‌زنند.

مزایای میکرونیدلینگ

با استفاده از میکرونیدلینگ می‌توانید از مزایای زیر بهره ببرید:

 • تقویت قوام پوست
 • تحریک و افزایش کلاژن سازی
 • از بین بردن جای اسکار
 • کاهش چین و چروک
 • کاهش منافذ باز پوست

سوالات متداول

آیا میکرونیدلینگ درد دارد؟

در ترمیم پوست ازطریق میکرونیدلینگ نیازی نیست که نگران درد آن باشید. چراکه قبل از انجام این روش با کرم بی‌حس کننده، ناحیه تحت درمان بی حس می گردد.

چند روز بعد از میکرونیدلینگ می توان صورت را شست؟

بعد از انجام میکرونیدلینگ صورت  تا ۲۴ ساعت نسبت به شستشوی صورت خود اقدام ننمایید.

مطالب مرتبط
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *