تهران، نیاوران، روبروی جماران، جنب بانک سامان، پلاک 148، طبقه دوم
کلینیک زیبایی مهرافروز
Search
Close this search box.
بوتاکس زیر بغل مهرفروز mehrafrouz

بوتاکس زیر بغل چه فوایدی دارد؟

بوتاکس زیر بغل بهترین راه برای کنترل و کاهش تعریق است. بسیاری از افراد هستند که غدد تعریقی آن‌ها دارای فعالیت بیش از حد نرمال است. تعریق زیاد به سادگی می‌تواند روز این افراد را تحت تاثیر قرار دهد. اگر بدون دلیل عرق می کنید و هیچ داروی ضد تعریقی نتوانسته به شما کمک کند یا داروهای شیمیایی زیادی را امتحان کرده‌اید، پیشنهاد میکنیم تزریق بوتاکس را برای تعریق زیر بغل در نظر بگیرید.

تزریق بوتاکس در زیر بغل

در قرن ۲۱ کسی نیست که با معجزه زیبایی جهان به نام بوتاکس آشنا نشده باشد. بوتاکس ماده‌ای است که می‌تواند میگرن مزمن و اختلالات عضلانی را بهبود ببخشد اما این تمام ویژگی‌های این ماده جادویی نیست! بوتاکس علاوه بر این که برای تزریق به منظور کم‌عمق کردن چین و چروک‌ها به کار می‌رود، می‌تواند به سادگی سبب شود که تعریق شما تا حد خوبی کاهش پیدا کند. اگر از محصولاتی که جلوی تعریق شدید شما را نمی‌گیرند خسته شده‌اید، بوتاکس زیر بغل می‌تواند زندگی شما را تغییر دهد.

همان‌طور که می‌دانید، تعریق پوست در شرایطی مانند اضطراب و گرما بسیار طبیعی است. برای مثال در یک جلسه پر استرس قرار دارید؟ احتمالا زیر بغل شما شروع به تعریق و چسبناک شدن می‌کند، آیا مسیر بازگشت از باشگاه به دلیل تعریق زیاد برای شما عذاب‌آور شده است؟ همه این مشکلات به سادگی با تزریق بوتاکس به زیر بغل حل می‌شوند.

بسیاری از افراد هستند که غدد تعریقی آن‌ها دارای فعالیت بیش از حد نرمال است. تعریق زیاد به سادگی می‌تواند روز این افراد را تحت تاثیر قرار دهد. اگر بدون دلیل عرق می کنید و هیچ داروی ضد تعریقی نتوانسته به شما کمک کند یا پزشک‌های مختلف و داروهای شیمیایی زیادی را امتحان کرده‌اید، پیشنهاد میکنیم تزریق بوتاکس را برای تعریق زیر بغل در نظر بگیرید. در این مقاله می‌خواهیم به طور مفصل بوتاکس زیر بغل برای عرق نکردن و بایدها و نباید‌های آن را توضیح دهیم.

ماهیت بوتاکس زیر بغل

برای این که بدانیم بوتاکس زیر بغل برای چیست، باید ابتدا با ماهیت آن آشنا شویم. بوتاکس، با نام تجاری بوتولینوم، یک داروی تزریقی است که به دلیل قدرت کاهش چین و چروک خود شناخته شده است. بعدها با تحقیقات و انجام فعالیت‌های مختلف، پزشک‌ها متوجه شدند که بوتاکس در متوقف کردن تعریق زیر بغل نیز بی‌نظیر است. در واقع بوتاکس زیر بغل می‌توانست تعریق را از ۸۲ تا ۸۷ ٪ کاهش دهد. تاثیر این ماده هم تقریبا تا زمان خوبی ماندگار بود و تا ۱۲ ماه یا گاها ۱۴ ماه می‌توانست تاثیر معجزه‌آسای خود را حفظ کند.

بوتاکس غدد عرق زیر بغل، تنها موجب کاهش تعریق و رطوبت زیر بغل نمی‌شود، بلکه بعد از بوتاکس باید با بوی بد ناشی از تعریق هم خداحافظی کنید. بوی بد به وسیله باکتری‌هایی ایجاد می‌شود که در غدد تعریقی زیر بغل لانه کرده‌اند و در محیط مرطوب به تصاعد کردن بوی بد ادامه می‌دهند. اگر مقدار زیادی از رطوبت را با بوتاکس از بین ببرید، بوی نامطبوع آن نیز از بین می‌رود.

بسیاری از افراد به اشتباه فکر می‌کنند که با استفاده از بوتاکس دچار خشکی پوست می‌شویم و بوتاکس تمام رطوبت پوست را از بین می‌برد، در حالی که انجام بوتاکس زیر بغل به این معنی نیست که رطوبت بدن به کلی از بین می‌رود. در واقع شما هنوز هم در شرایط بسیار گرم شروع به تعریق می‌کنید اما مقدار آن بسیار کم و ناچیز است که با دئودورانت و ضد تعریق‌های موجود در بازار می‌توان آن را کنترل کرد. هدف از تزریق بوتاکس کاهش تعریق زیاد به مقدار طبیعی یا کمی کمتر از حد معمول است؛ اما برای بسیاری از افراد این مقدار به صفر نمی‌رسد. اکثر مردم بعد از بوتاکس هنوز هم کمی عرق می کنند و ممکن است متوجه شوند که به دئودورانت یا ضد تعریق نیاز دارند.  میزان تعریق بعد بوتاکس، از فردی به فرد دیگر متفاوت است اما بدون شک از میزان اولیه قبل از بوتاکس کم‌تر است.

بوتاکس به وسیله سازمان غذا و داروی ایالات متحده (FDA) برای درمان تعریق بیش از حد (هیپرهیدروزیس) زیر بغل تایید شده است. شاید برای شما جالب باشد که بدانید بوتاکس ضد تعریق با اینکه به عنوان بوتاکس زیر بغل شناخته می‌شود اما برای کاهش تعریق اندام‌های دیگر هم به کار می‌رود. برای مثال ممکن است شما از آن دسته افرادی باشید که دچار تعریق دست می‌شوید. در بخش زیر اندام‌هایی که می‌توان از بوتاکس برای جلوگیری از تعریق استفاده کرد آورده شده است:

 • دست‌ها
 • کف‌ پا
 • زیر سینه‌ها
 • سر
 • صورت

توجه کنید که تزریق بوتاکس به این نواحی از حساسیت بالاتری برخوردار است. پس حتما با یک پزشک ماهر در این زمینه صحبت کنید.

تزریق بوتاکس چگونه باعث کاهش تعریق می‌شود؟

بوتاکس، کانال‌های انتقال‌دهنده‌های عصبی متصل به غدد تعریق که وظیفه ترشح مواد شیمیایی را برعهده دارند را مسدود می‌کند. بسیاری از افراد به اشتباه فکر می‌کنند که با تزریق بوتاکس ضد تعریق به زیر بغل میزان حس لامسه خود را در آن نقطه کاهش می‌دهند که به هیچ وجه درست نیست.

بوتاکس برای عرق زیر بغل چند جلسه لازم دارد؟

تزریق بوتاکس در مدت زمان کمی انجام می‌شود و برای تکمیل درمان بوتاکس برای تعریق زیر بغل تنها به یک بار مراجعه به مطب نیاز دارید. بوتاکس زیر بغل معمولاً شامل ۲۵ تزریق است. در هر بار تزریق، کادر کلینیک، مقدار کمی بوتاکس را دقیقاً زیر سطح پوست با یک سوزن بسیار کوچک تزریق می‌کنند. این فرآیند بسیار کوتاه است در حدی که بسیاری از کادر متخصص بهداشتی این کار را در مدت زمانی کم‌تر از نیم ‌ساعت انجام می‌دهند.

آیا بوتاکس زیر بغل عوارض دارد؟

تعریق فرآیندی طبیعی در بدن است که برای خنک کردن بدن شما ضروری است. اما تزریق بوتاکس به زیر بغل باعث به هم ریختن فرآیند بدن شما در تنظیم دما نخواهد شد!  چرا که هر ناحیه از بدن که عرق می‌کند تنها کسری از میزان کل غدد عرقی را شامل می‌شود. زیر بغل ۲ درصد از میزان تعریق کل بدن را در بر دارد. کاهش تعریق در چند ناحیه کوچک بر توانایی بدن برای خنک شدن تاثیر نمی‌گذارد.

نگرانی دیگری که مردم دارند این است که تعریق کمتر در یک قسمت از بدن باعث افزایش عرق در قسمت‌های دیگر می‌شود! اما این رخداد از نظر علمی اثبات نشده است و حقیقت ندارد. پس در جواب اشخاصی که می‌پرسند آیا بوتاکس زیر بغل ضرر دارد؟ یا آیا بوتاکس زیر بغل خطر دارد؟ باید گفت که خیر! اگر به وسیله تیمی مجرب انجام شود ضرری ندارد.

عوارض تزریق بوتاکس به زیر بغل جدی نیستند و می‌توان گفت که علاوه بر ناراحتی فوری تزریق، تقریباً هیچ عارضه جانبی ندارد. شایع ترین عارضه جانبی، ضعف عضلانی در چند ساعت پس از تزریق  است. این موضوع بیشتر برای نواحی مانند کف دست نگران کننده است و همچنان اکثر افراد برای زیر بغل دچار این عارضه نمی‌شوند.

همه این پیشامدهای مثبت به شرطی تحقق می‌یابند که بوتاکس مرغوب و پزشک حاذقی را برای انجام این فرآیند انتخاب کرده باشید.

اگر دچار درد، سوزش و خارش غیر طبیعی یا حالت تهوع و سرگیجه شدید، حتما با پزشک مشورت کنید تا در صورت لزوم از مسکن‌ها و آنتی بیوتیک‌ها استفاده کنید.

هزینه بوتاکس زیر بغل چقدر است؟

هزینه تزریق بوتاکس زیر بغل بسته به برند بوتاکس می‌تواند متفاوت باشد. معمولا تزریق بوتاکس شامل بیمه‌های درمانی نمی‌شود. جهت اطلاع از هزینه می‌توانید با کلینیک تماس بگیرید.

چه افرادی گزینه و کاندیدای مناسبی برای بوتاکس ضد تعریق هستند؟

اگر دارای تعریق بیش از حد هستید به شما اطمینان می‌دهیم که تزریق بوتاکس زیر بغل ارزش امتحان کردن را دارد. پس از درمان، می‌توانید بدون نگرانی دست‌های خود را بالا بیاورید و دیگر نیازی تعویض سریع پیرهن‌های خود ندارید. با خاصیت ضد تعریق بوتاکس دیگر نگران حلقه‌های دوست نداشتی زیر بغل خود نباشید. با بوتاکس، در یک روز گرم، حس خنکی و اعتماد به نفس را تجربه کنید!

ماندگاری بوتاکس زیر بغل چه قدر است؟

همانطور که گفته شد ماندگاری این روش چیزی حدود ۱۲ تا ۱۴ ماه است. البته این مقدار می‌تواند از شخصی به شخص دیگر متفاوت باشد و به صورت میانگین است.

آیا بوتاکس زیر بغل درد دارد؟

تزریق بوتاکس دردناک نیست به حدی که بعضی از افراد حتی تزریق‌ها را احساس نمی‌کنند. به طور کلی این فرآیند دارای درد کمی است پس از این نظر نگران نباشید. یکی از نکات مثبت تزریق بوتاکس ضد تعریق این است که می‌توانید در مدت زمان کوتاهی تاثیر آن را مشاهده کنید. در واقع شما حداکثر در عرض سه تا چهار روز شاهد بهبودی در تعریق خواهید بود. اثرات این تزریق در حدود دو هفته تاثیرات خود را به صورت کامل نشان می‌دهند.

بهترین مارک بوتاکس زیر بغل کدام است؟

همانند تمام اقلام مصرفی ما، بوتاکس‌ها هم می‌توانند از انواع مرغوب یا غیر مرغوب باشند. همینطور که کفش‌های شما ممکن است ساخت چین، ایران یا انگلستان باشد. برای بوتاکس هم همین قانون صادق است؛ برند بوتاکس زیر بغل می‌تواند متفاوت باشد. اما چه کشوری مرغوب‌ترین بوتاکس‌ها را دارد؟ بوتاکس انگلیسی (دیسپورت) و بوتاکس ایرانی (مسپورت) از انواع پرطرفدار و باکیفیت بوتاکس هستند؛ ما در کلینیک مهرافروز از بهترین مارک بوتاکس جهت از بین بردن تعریق در زیر بغل استفاده می‌کنیم که برخی از آن‌ها عبارتند از:

 • بوتاکس زئومین
 • بوتاکس نورونوکس
 • بوتاکس مصپورت
 • بوتاکس دیسپورت

چگونه بهترین متخصص را برای تزریق بوتاکس زیر بغل پیدا کنیم؟

یک متخصص پوست دارای گواهی معتبر و یا عضو هیئت علمی می‌تواند با خیال راحت تزریق بوتاکس را برای شما انجام دهد. به دنبال پزشکی باشید که دارای تجارب زیادی در زمینه تزریق بوتاکس باشد، بوتاکس برای چین و چروک کمی با بوتاکس ضد تعریق متفاوت است. برای این کار به پزشکی نیاز دارید که با عوارض جانبی بوتاکس و نحوه تزریق مناسب آن آشنا باشد.

نحوه تزریق بوتاکس به زیر بغل

برخی از متخصصین قبل از تزریق از تست نشاسته – ید برای پیدا کردن محل دقیق تزریق استفاده می‌کنند؛ در این آزمایش محل مورد نظر به ید و نشاسته آغشته می‌شود که در صورت تعریق به رنگ ارغوانی در می‌آید؛ اما برخی از پزشکان این آزمایش را انجام نمی‌دهند و مستقیما تزریقات را انجام می‌دهند که در صورت حاذق بودن پزشک ایرادی ندارد. برای این روش، متخصص مقادیر بسیار کمی از بوتاکس را زیر پوست تزریق می‌کند. طبق روش تزریق بوتاکس زیر بغل، هر سرنگ معمولا با فاصله ۱ یا دو سانتی‌متری تزریق می‌شود. تزریق به صورت شبکه‌ای و پراکنده است تا بتواند اثربخشی بیشتری داشته باشد.

با توجه به تفاوت طریقه زدن بوتاکس زیر بغل در متخصصین مختلف، قبل از تزریق بوتاکس به پوست، پزشک ممکن است زیر بغل شما را با یخ یا بی حس کننده موضعی، بی حس کند. این کار به کاهش هر گونه درد یا ناراحتی احتمالی کمک می‌کند.

آیا تزریق بوتاکس برای تعریق به اماده‌سازی قبلی و مراقبت دارد؟

بله بهتر است که نکات زیر را قبل، حین و یا بعد از تزریق رعایت کنید. اما نگران نباشید مراقبت های بوتاکس زیر بغل زیاد نیست.

مراقبت های قبل از تزریق بوتاکس ضد تعریق

قبل از انجام تزریق، باید با پزشک متخصص خود درباره نکات این تزریق گفتگو کنید. هر بیماری زمینه‌ای و داروهایی که مصرف می‌کنید را به پزشک اطلاع دهید چرا که ممکن است مصرف همزمان یک دارو با این تزریق مشکلاتی را ایجاد کند. انجام بوتاکس زیر بغل در بارداری توصیه نمی‌شود؛ اگر در دوران بارداری یا شیردهی هستید و یا سابقه حساسیت و آلرژی به بوتاکس و یا مواد حاوی بوتاکس را دارید، باید پزشک را در جریان قرار دهید. اطلاع دادن به پزشک درباره این موضوعات می‌تواند به کاهش خطر عوارض جانبی کمک کند.

مراقبت های بعد از تزریق بوتاکس ضد تعریق

فرد می تواند بلافاصله پس از تزریق بوتاکس به خانه برود. فرد باید تا ۳ روز از ورزش، دوش آب گرم و فعالیت‌های شدید خودداری کند.

۱ تا ۲ هفته پس از تزریق بوتاکس به پزشک معالج خود مراجعه کنید. این مراجعه به منظور بررسی روند تزریق و عدم وجود هرگونه عوارض سطحی و غیرسطحی است.

افرادی که تحت تزریق بوتاکس قرار می گیرند نباید ۳ تا ۴ روز قبل از درمان زیر بغل خود را اصلاح کنند چرا که عدم وجود زخم سطحی می‌تواند موثرتر باشد.

بوتاکس زیر بغل در تهران

مراکز مختلفی در شهر تهران هستند که می‌توانند خدمات مربوط به بوتاکس را انجام دهند. کلینیک ما هم از این قاعده مستثنی نیست؛ کلینیک مهرافروز با پزشکانی ماهر و کادری مجرب می‌تواند در کوتاه‌ترین زمان و به ایمن‌ترین شیوه ممکن و با مرغوب‌ترین بوتاکس‌های بازار، این خدمت را به مشتریان عزیز ارائه می‌دهد. فراموش نکنید که سلامتی شما از هرچیزی مهم‌تر است.

مزایای بوتاکس زیر بغل

مانند تمام روش‌های درمانی و بهداشتی، بوتاکس نیز مزایای مختلفی دارد. که چند مورد از آن‌ها را برای حسن ختام این مقاله آماده کرده‌ایم.

فواید بوتاکس زیر بغل:

 • موثر
 • دارای تاثیر طولانی مدت
 • درد نسبتا کم
 • نسبت به جراحی کم‌هزینه‌تر و کم‌خطرتر است

اگر که بیش از حد تعریق می‌کنید و تحمل این شرایط برای شما دشوار است می‌توانید با پزشک درباره تزریق بوتاکس زیر بغل صحبت کنید.

سوالات متداول

بوتاکس زیر بغل چیست؟

بوتاکس با نام تجاری بوتولینوم، یک داروی تزریقی است که برای رفع چین و چروک، از بین بردن تعریق زیاد و … کاربرد دارد.

چگونه بوتاکس تعریق را کاهش می‌دهد؟

بوتاکس با مسدود کردن ترشح کانال‌های انتقال دهنده مواد شیمیایی در زیر بغل می‌تواند تعریق را کاهش دهد.

آیا بوتاکس زیر بغل خطر دارد؟

خیر در صورتی که دچار بیماری‌های زمینه‌ای یا حساسیت به بوتاکس نباشید و به وسیله تیم خبره این کار را انجام دهید، هیچ خطری شما را تهدید نمی‌کند.

آیا بعد از بوتاکس زیر بغل میشه لیزر کرد؟

حداقل ده روز باید از زمان بوتاکس شما گذشته باشد تا برای لیزر اقدام کنید.

آیا تزریق بوتاکس زیر بغل نیاز به تمدید دارد؟

در صورتی که از تزریق قبلی شما یک سال گذشته باشد و تاثیر آن را کم‌تر از اوایل تزریق مشاهده کنید می‌توانید نسبت به تمدید آن اقدام کنید.

مطالب مرتبط
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *