تهران، نیاوران، روبروی جماران، جنب بانک سامان، پلاک 148، طبقه دوم
کلینیک زیبایی مهرافروز
Search
Close this search box.
تزریق ژل

تزریق ژل

تزریق ژل یکی از روش های متداول میان خانم ها و آقایان برای ایجاد زیبایی و برطرف کردن نواقص اندام های مختلف بدن مانند صورت، لب، گونه، پا، دست و … است که هزینه های زیادی را شامل نمی‌شود و تا حدودی ایمن است. در این مقاله به طور کامل در مورد مزایا و معایب و نحوه تزریق ژل و سایر موارد جزئی صحبت خواهیم کرد.

تزریق ژل چیست؟

تزریق ژل یک روش پزشکی است که در آن ژل یا ماده‌ای مشابه به صورت تزریقی وارد بافت بدن می‌شود. این روش در بسیاری از حوزه‌های پزشکی و زیبایی استفاده می‌شود. ژل‌های تزریقی معمولاً شامل موادی هستند که به طور طبیعی در بدن موجود هستند یا از طریق فرآیندهای شیمیایی ساخته شده‌اند.

تزریق ژل چگونه انجام می شود؟

تزریق ژل به طور کلی نحوه انجام یکسانی برای نواحی مختلف بدن دارد و فقط در میزان واحد تزریقی متفاوت است. به طور کلی در ابتدا ناحیه مورد نظر توسط پزشک ضد عفونی و سپس بی حس شده و بعد از ایجاد بی حسی موضعی، فیلر با استفاده از سرنگ های مخصوص با سوزن نازک به ناحیه مورد نظر تزریق می‌گردد.

ژل در نواحی مختلف بدن چه کاربردی دارد؟

تزریق ژل برای نواحی مختلف بدن با ماهیت رفع نواقص ظاهری و ایجاد زیبایی بیشتر مورد استفاده قرار می‌گیرد. برای مثال باید ذکر کنیم که فیلر ها درواقع به عنوان ماده های پر کننده فرورفتگی های صورت و از بین بردن چروک ها در اثر کشیدگی پوست مورد استفاده قرار می‌گیرند. به عنوان مثال برای حجم دهی به پشت ساق پا یا برطرف کردن چروک های روی دست و یا پر کردن این نواحی و از بین بردن خطوط ایجاد شده روی صورت و … کاربرد دارند.

مراحل تزریق ژل

در ابتدا پزشک نواحی مورد نظر را بررسی کرده و مقدار واحد مناسب برای رفع مشکل و ایجاد زیبایی و حجم دهی بسته به نوع مشکل فرد را توصیه می‌کنند. مراحل تزریق برای خانم ها و آقایان یکسان است و بعد از انجام بی حسی به سادگی و در مدت زمان بسیار کوتاهی تزریق می‌گردد.

مزایای تزریق ژل

برخی از مزایای رایج تکنیک تزریق فیلر یا ژل عبارتند از:

  • حجم دهی به بافت های مختلف
  • ایجاد زیبایی بیشتر برای چهره
  • پر کردن فرورفتگی های روی پوست
  • افزایش اعتماد به نفس
  • ایمن بودن و غیر تهاجمی بودن این روش
  • کاربردی برای بسیاری از اندام های بدن
  • مناسب برای بانوان  آقایان بدون هیچ محدودیت

بهترین زمان تزریق ژل

هر کاندید تزریق ژل باید توجه داشته باشد که بهترین زمان برای تزریق ژل چه وقتی است. به طور کلی اگر هر روش زیبایی دیگری انجام داده اید بهر است حتما مدت زمان انتظار برای تزریق ژل را بپرسید. سن مناسب برای تزریق فیلر بالای 18 سال است و محدودیت سنی ندارد.

بهترین زمان تزریق ژل

تزریق ژل و کاشت ابرو

اگر کاندیدای انجام کاشت ابرو هستید، بهتر است که ابتدا در مورد نواحی مورد نظربرای تزریق ژل در آینده تصمیم گیری کنید و از پزشک خود در مورد زمان انجام این تزریق راهنمایی بگیرید. به طور کلی توصیه می‌شود تا ابتدا کاشت ابرو را انجام دهید و سپس بعد از گذراندن دوره نقاهت، تزریق ژل را در نواحی مورد نظر انجام دهید تا تغییر حالت بر اثر درد کاشت ابرو بر روی نتیجه تزریق ژل شما اثر نگذارد.

تزریق ژل و دندانپزشکی

تزریق ژل صورت و دندانپزشکی ارتباط چندانی نارد و شما هر زمان که مناسب بدانید می‌توانید از این دو روش به طور جداگانه استفاده کنید. اگر تزریق ژل لب یا تزریق ژل خط خنده مدنظر شما است، توصیه می‌شود تا ابتدا به کار های دندانپزشکی خود رسیدگی کنید. در دندانپزشکی نیاز است تا برای مدتی دهان شما باز بماند و این ممکن است بر تیجه تزریق ژل تاثیر داشتهباشد و یا فرم لب ها را تغییر دهد. همچنین خط خنده نیز با باز ماندن دهان و یا ایجاد فشار بر این نواحی، تغییر حالت می‌دهد. البته این موارد برای افرادی است که تازه به تزریق ژل می‌پردازند اما اگر مدتی از این تزریق گذشته باشد، نیازی به تاخیر در امور دندانپزشکی نیست.

تزریق ژل و جراحی بینی

تزریق ژل و جراحی بینی به طور همزمان قابل انجام است. اگر کاندید تزریق ژل لب هستید، صبور باشید تا فرم بینی شما بعد از عمل به شکل مناسب خود برسد و فاصله بین بینی و لب فوقانی شما تغییرات لازم را داشتهباشد و سپس بهترین نوع تزریق ژل لب اعم از روسی و نچرال و قلوه ای و …. را انتخاب کرده و انجام دهید.

کلام آخر

تزریق ژل یی از روس های بسیار ایمن است اما باید حتما توسط بهترین متخصص انجام شود تا عوارض جانبی رابه همراه نداشته باشد و نتایج ایده آلی برای شما ایجاد کند. تزریق فیلر برای نواحی مختلف صورت یا بدن قابل انجام است و هیچ مشکلی ندارد بلکه شما با این کار فقط یک دوره نقاهت می‌گذرانید.

سوالات متداول درباره تزریق ژل

تزریق ژل از چه سنی قابل انجام است؟

از سنین 18 سالگی به بعد می‌توانید تزریق ژل انجام دهید و هیچ محدودیت و مانعی ندارید. این تکنیک تا سنین 70 سالگی و حتی بیشتر قابل انجام است و هیچ عوارضی را ایجاد نمی‌کند و خطر ندارد.

تزریق ژل برای آقایان هم انجام می‌شود؟

بله امروزه آقایان برای نواحی مختلف بدن خود مانند پیشانی و اصلاح فرم لب یا از بین برد خط خنده و …. تزریق ژل انجام می‌دهند.

آیا اثرات تزریق ژل به‌سرعت قابل مشاهده هستند؟

زمان لازم برای دیدن نتایج ممکن است متفاوت باشد، اما بسیاری از افراد تغییرات را به سرعت تجربه می‌کنند.

آیا تزریق ژل با داروها یا درمان‌های دیگر تداخل دارد؟

مهم است که پزشکتان را مطلع سازید تا هر تداخل ممکن با داروها یا درمان‌های دیگر را بررسی کنند.

آیا تزریق ژل موجب تغییرات دائمی در ظاهر من می‌شود؟

اثرات تزریق ژل معمولاً به مدت معقولی باقی می‌مانند و در برخی موارد نیاز به تکرار دارد.

مطالب مرتبط
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *