تهران، نیاوران، روبروی جماران، جنب بانک سامان، پلاک 148، طبقه دوم
کلینیک زیبایی مهرافروز
Search
Close this search box.
سوالات متداول کاشت ابرو

سوالات متداول کاشت ابرو

افرادی که به هر دلیلی قصد کاشت ابرو را دارند، عموما سوالات زیادی در خصوص شرایط، نحوه انجام و عوارض احتمالی دارند. با توجه به آن که کاشت ابرو با هزینه زیادی برای افراد انجام می شود می بایست حتما پیش از انجام آن به دنبال پاسخی برای تمام سوالات احتمالی خود باشند. در ادامه پرتکرارترین سوالات در خصوص کاشت ابرو مطرح و به آن پاسخ داده شده است.

پر تکرار ترین پرسش ها در خصوص کاشت ابرو
دلایل ریزش ابرو چیست؟

دلایلی مختلف نظیر برداشتن بیش از حد ابرو، بالارفتن سن، استفاده از داروهای خاص شیمی درمانی یا سایر داروها و یا تغییرات فیزیکی و شیمایی نظیر لیزر در بدن از جمله دلایل ریزش مو هستند.

چه کسانی کاندیدای اصلی کاشت ابرو هستند؟

افرادی که قصد تغییر مدل ابرو دارند یا به دنبال از بین بردن کم پشتی و ریزش ناگهانی هستند و یا جهت پوشاندن محل زخم، بخیه و یا سوختگی به دنبال راه کار می باشند، اصلی ترین طیف متقاضیان کاشت را در بر می گیرند.

  آیا در کاشت ابرو بیهوشی انجام می شود؟

خیر، در انجام این روش بیهوشی وجود ندارد بی حسی موضعی برای فرد در ناحیه کاشت انجام می شود و بیمار هوشیار است.

مدت زمان انجام کاشت ابرو چقدر است؟

به علت آن که این کار به صورت یک عمل سرپایی انجام می شود، احتمالا تا حدود 6 الی 7 ساعت به طول می انجامد اما به طور کلی زمان آن با توجه به تعداد گرافت ها کمتر یا بیشتر خواهد شد.

کاشت ابرو با چه تکنیک هایی و چگونه انجام می شود؟

نحوه انجام این کار متد مختلفی دارد اما به طور کلی ابتدا موهای سالم و ضخیم از سر برداشته می شوند. این عمل برای استفاده از فولیکول ها انجام می شود سپس فولیکول ها توسط میکروسکوپ مخصوص تقسیم بندی می شود. در حال حاضر روش های مختلفی برای انجام کاشت ابرو وجود دارد که برخی بدون جراحی و برخی با انجام جراحی سرپایی است.

چه مدت زمانی برای ریکاوری پس از کاشت ابرو نیاز است؟

مدت زمان ریکاوری حداکثر 48 ساعت است و بعد از آن می توانید به فعالیت های روزمره خود برگردید.

پس از گذشت چه مدتی می توان نتایج کاشت ابرو را مشاهده کرد؟

پس از طی یک ماه و گذشتن دوره ریزش های احتمالی، نتیجه رشد ابروها قابل رویت خواهد شد و ارزیابی موفقیت آن نیز پس از یک سال قابل انجام است.

آیا کاشت ابرو عوارض جانبی خاصی دارد؟

خیر، این روش عوارض جانبی خاصی ندارد و عوارض خفیفی مانند کبودی، التهاب، ورم، خونریزی و دلمه بستن خون دور چشم تنها مواردی هستند که برای فرد به وجود خواهد آمد. به علاوه مصرف آنتی بیوتیک ها تجویزی پزشک و سایر مراقبت های توصیه شده می تواند از بروز مشکلات احتمالی پیشگیری کند.

هزینه کاشت ابرو به چه صورت است؟

هزینه کاشت بسته به کلینیک محل مراجعه، میزان مهارت پزشک و میزان خالی بودن ابرو متغییر است و تعیین دقیق آن به پزشک بستگی دارد.

کاشت ابرو در چند جلسه انجام می شود؟

انجام این روند در یک جلسه انجام می شود.

آیا ممکن است پس از کاشت ابرو ریزش داشته باشیم؟

بله، ریزش موهای کاشته شده تا حداکثر یک ماه بعد از انجام کاشت طبیعی است و این موضوع نباید موجب نگرانی شود. بعد از طی دوره تطبیق فولیکول های کاشته شده روند طبیعی رشد خود را طی خواهند کرد.

 آیا بعد از انجام کاشت ابرو می توان استخر رفت؟

خیر، بعد از انجام کاشت ابرو تا زمانی که به طور کامل محل جراحت بهبود نیافته، نباید به استخر و سونا بروید.

برای کاشت ابرو مو و گرافت ها از کدام قسمت برداشته می شوند؟

موها و گرافت های لازم برای کاشت ابرو بانوان معمولا به شکل نواری و از پشت گوش یا پشت سر برداشت می شوند. در آقایان احتمال برداشت مو از قسمت های دیگر موی سر یا بدن نیز وجود دارد.

 تعداد گرافت لازم برای کاشت ابرو چقدر است؟

میزان گرافت های مورد نیاز برای کاشت با توجه به خالی بودن ابرو، میزان ریزش آن ها و مدل ابروی مورد نظر افراد متفاوت است و میزان دقیق آن ها با توجه به نظر پزشک تعیین می شود.

آیا پس از کاشت ابرو می توان ورزش یا کار کرد یا نیاز به گذشت دوران نقاهت است؟

لازم است تا حدود یک هفته بعد، از انجام ورزش یا فعالیت های سنگین بپرهیزید. اما پس از بهبود جراحت و کبودی های احتمالی می توانید با مشورت پزشک به فعالیت های سابق خود بازگردید.

آیا پس از کاشت ابرو فرد در کلینیک بستری می شود؟

خیر، از آن جایی که این کار به صورت سرپایی انجام می شود، نیازی به بستری شدن وجود ندارد.

 آیا دارو های موجود در بازار به رشد ابرو کمک می کنند؟

ممکن است برخی از پزشکان داروهایی برای رشد سریع تر ابروهای کاشته شده تجویز کنند و برخی دیگر نیز استفاده از آن ها را توصیه نکنند واین مسئله به نظر پزشک شما بستگی دارد.

  آیا با کاشت ابرو می توان جای بخیه روی ابرو را پوشاند؟

بله، کاشت ابرو می تواند روش مناسبی برای پوشاند بخیه روی ابرو باشد و از این جهت محدودیتی برای افراد وجود ندارد.

 آیا امکان کاشت ابرو روی تاتو وجود دارد؟

بله، برای انجام کاشت ابرو روی تاتو های فرد، محدودیتی وجود ندارد.

پس از کاشت ابرو باید چه مراقبت هایی انجام داد؟

1) محل برداشت موها و جراحت ها می بایست با پانسمان تمیز شده و پمادهایی نظیر جنتامایسین روی ابروهای کاشته شده استفاده شود.
2) تا دو روز بعد از کاشت نباید آب روی ابروهای کاشته شده ریخته شود.
3) در صورت تجویز دارو یا آنتی بیوتیک به صورت مدوام و سر ساعت مصرف شود.
4) سیگار و دخانیات کمتر مصرف شود.
5)ابروهای کاشته شده تا 15 ماه بعد از کاشت برداشته نشود.

 آیا بعد از کاشت ابرو می توان آن را رنگ کرد و یا به آرایشگاه رفت؟

معمولا توصیه می شود تا حداقل یک ماه جهت بهبود کامل محل کاشت صبر کنید. به هر حال لازم است جهت انجام رنگ یا کوتاهی ابرو حتما با پزشک خود مشورت نمایید.

 آیا برای انجام این روش می توان از موهای شخص دیگری استفاده کرد؟

معمولا استفاده از موههای شخص دیگر برای این کار توصیه نمی شود چون احتمال ناموفق بودن آن وجود دارد با این حال در شرایط خاص احتمال توصیه این روش وجود دارد.

علت تفاوت قیمت‌های کاشت ابرو چیست؟

با توجه به آن که عوامل مختلفی مانند کیفیت کلینیک انجام کاشت، تخصص، شهرت و تجربه جراح، نوع و متد انجام کاشت، تکنولوژی و تجهیزات مورد استفاده و خدمات قابل ارائه بعد از کاشت قیمت کاشت ابرو را تعیین می کنند، این عامل باعث بروز تفاوت هایی در قیمت کاشت ابرو می شوند.

 آیا در مورد ریزش موی سکه‌ای ابروها یا بیماری‌های خود ایمنی می‌توان کاشت ابرو انجام داد؟

برای افرادی که دچار بیماری های خود ایمنی هستند، ممکن است علائم پس از کاشت تشدید شده و ریزش های بعد از انجام پیوند نیز بیشتر باشد که در این خصوص باید حتما پیش از انجام با پزشک معالج مشورت گردد.

کاشت ابرو به ترمیم نیاز دارد؟

معمولا پس از کاشت ابرو نیازی به ترمیم وجود ندارد اما در موارد بسیار اندک حدود یک سال پس از کاشت فرد می بایست برای دریافت نتیجه و تراکم بهتر جهت ترمیم مراجعه نماید.

 آیا آقایان هم می‌توانند کاشت ابرو انجام دهند؟

بله، کاشت ابرو محدودیت جنسی ندارد و آقایان هم برای رفع مشکلاتی نظیر کم پشتی یا ریزش زیاد و یا برای زیبایی می توانند جهت کاشت ابرو اقدام نمایند.

اگر موهای سر سفید شده باشد می‌توان کاشت ابرو انجام داد؟

معمولا اگر بخشی از موهای پشت سر هنوز سفید نشده باشد، می توان از آن ها برای پیوند ابرو استفاده کرد و در غیر این صورت امکان کاشت وجود ندارد.

یا در دوران بارداری می‌توان کاشت ابرو انجام داد؟

معمولا باردار بودن فرد اخلالی در روند کاشت ایجاد نمی کند اما با توجه به مصرف آنتی بیوتیک و احتمال بروز استرس زیاد خطراتی برای آسیب به جنین وجود دارد که به این علت در دوران بارداری کاشت ابرو انجام نمی شود.

 آیا در دوران شیردهی می‌توان این کار را انجام داد؟

با توجه به مصرف آنتی بیوتیک در دوران شیردهی و مناسب نبودن آن برای جنین توصیه می شود حتما این موضوع را در نظر داشته باشید.

 آیا می توان در دوران پریودی برای کاشت ابرو اقدام کرد؟

بله، دوران قاعدگی تاثیری در روند کاشت ندارد.

 آیا عمل کاشت ابرو دردناک است؟

با توجه به استفاده از داروهای بی حسی موضعی، هیچگونه دردی هنگام کاشت احساس نخواهد شد.

مطالب مرتبط

پی آر پی موی سر و تاثیر آن در تقویت مو

رشد مجدد موها را با PRP موی سر تجربه کنید! پی آر پی مو باعث تقویت و افزایش تراکم مو و ضخیم شدن ساقه مو می‌گردد. همچنین این روش در درمان آلوپسی بسیار موثر است. در این روش پلاسمای غنی از پلاکت به پوست سر تزریق می‌گردد.

پی آر پی صورت (PRP) 

جوانسازی صورت با پی آر پی توسط تزریق پلاکت‌های غنی شده فرد به صورت انجام می‌گردد. PRP صورت باعث کاهش چین و چروک، بهبود جای زخم آکنه، سفت شدن پوست، بهبود تیرگی و پف زیر چشم و… می‌گردد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *