تهران، نیاوران، روبروی جماران، جنب بانک سامان، پلاک 148، طبقه دوم
کلینیک زیبایی مهرافروز
Search
Close this search box.

تزریق فیلر

تزریق فیلر یا تزریق ژل به صورت می‌تواند باعث رفع چین و چروک و زاویه سازی صورت گردد. تغییر فرم بینی، تزریق فیلر زیر چشم، تزریق فیلر برای جای جوش، تزریق فیلر خط اخم و… از جمله کاربردهای این روش زیبایی است.

تزریق فیلر(ژل) چیست؟

تزریق فیلر یک روش غیرجراحی، کاملا ایمن و با نتایج چشم‌گیر و طبیعی شناخته می‌شود. همین موضوع باعث شده است تا توجه بسیاری از مردم به کاربردهای متفاوت فیلر )ژل) جلب شود. درواقع، تزریق فیلر )ژل( کاربردهای متنوعی در زمینه زیبایی دارد. ژل تزریق شده، حجم از دست رفته در صورت را جبران کرده و به رفع چین و چروک‌ها نیز کمک می‌کند. امروزه تغییر فرم بینی بدون جراحی، تنها با استفاده از تزریق فیلر، به یکی از پرطرفدارترین روش‌ها تبدیل شده است! با مطالعه این مطلب علاوه‌بر آشنایی با کاربردهای تزریق فیلر، به تمام پرسش‌های شما درمورد این روش زیبایی پاسخ داده می‌شود.

تزریق فیلر با کانولا

در بین انواع روش‌های تزریق ژل، بهترین نوع آن تزریق فیلر با کانولا است. در کلینیک مهرافروز می‌توانید خدمات مربوط به تزریق فیلر(ژل) با کانولا را دریافت کنید. در این روش نسبت به روش‌های دیگر نتایج بهتری حاصل می‌شود، زیرا تزریق با استفاده از سوزن کانولا که بسیار نازک است انجام می‌گیرد. این موضوع احتمال درد و کبودی پس از تزریق ژل را به صفر می‌رساند. به‌خصوص برای گودی زیر چشم و سیاهی زیر چشم، تزریق فیلر زیر چشم با کانولا بهترین پیشنهاد است. زیرا نوک سوزن کانولا، تیز نبوده و امکان آسیب رسیدن به عروق خونی بسیار کاهش می‌یابد.

کاربرد تزریق فیلر و ژل

فیلرها با خاصیت پرکنندگی که دارند می‌توانند به‌خوبی چین و چروک‌ها را از بین ببرند، این خاصیت ژل(فیلر) باعث شده است تا تزریق آن برای نواحی مختلف کاربرد داشته باشد:

 • تزریق فیلر صورت: تزریق ژل به صورت شامل تزریق فیلر گونه، فیلر چانه، فیلر پیشانی، فیلر شقیقه، فیلر بینی و فیلر زاویه فک می‌شود. در برخی مواقع این اقدام برای از بین بردن چین و چروک صورت است. تزریق فیلر برای صورت‌های لاغر هم کاربرد دارد.
 • تزریق فیلر خط خنده: تزریق فیلر خط خنده به شما کمک می‌کند، شادابی و جوانی را به صورت خود بازگردانید. با تزریق ژل در خط خنده هم خطوط ایجاد شده در این قسمت پوشانده می‌شود و هم از ایجاد خطوط بیشتر و عمیق‌تر تا حدودی جلوگیری می‌شود.
 • تزریق فیلر خط اخم: تزریق ژل فیلر برای خط اخم و خطوط افقی پیشانی یکی دیگر از کاربردهای این ژل است که بسیار طرفدار دارد. در این حالت خطوط خط اخم پر شده و چهر‌ه‌ای شاداب‌تر خواهید داشت.
 • تزریق فیلر زیر چشم: تزریق فیلر ناودان اشکی یا تزریق فیلر برای سیاهی زیر چشم و گودی زیر چشم یکی از مهم‌ترین کاربردهای این روش زیبایی است. مشکلات مربوط به سیاهی و گودی چشم اغلب ژنتیکی هستند اما تزریق فیلر می‌تواند به‌راحتی این مشکلات را درمان کند.
 • تزریق فیلر جای جوش: با تزریق ژل فیلر می‌توان اسکارهای آتروفیک یا فرو رفته را با سطح پوست هم‌سطح کرد. این روش در کنار روش‌های دیگر مانند سابسیژن، برای پر کردن جای جوش درمانی منحصر به فرد است.
 • تزریق فیلر ابرو و زیر ابرو: همانطور که گفتیم، ژل فیلر خاصیت پرکنندگی دارد، این خاصیت باعث می‌شود تا از این ژل برای لیفت ابرو نیز استفاده ‌شود.
 • تزریق فیلر لب: تزریق فیلر لب روسی یا هر نوع تزریق ژل لب دیگری، به قرینه‌سازی و حجم دهی لب‌ها و همچنین خوش فرم کردن آن‌ها کمک می‌کند.
 • تزریق فیلر بینی: یکی از روش‌های تغییر فرم بینی از طریق تزریق فیلر برای رفع قوز بینی انجام می‌گیرد. برخلاف عمل‌های جراحی، این روش اگر توسط متخصصین زیبایی صورت گیرد، هیچ عوارض و دوره نقاهتی ندارد، درنتیجه بسیار مورد استقبال قرار گرفته است.
 • زاویه سازی صورت: تزریق فیلر در ناحیه زاویه فک، به زاویه سازی اعضای صورت کمک می‌کند. در برخی افراد به دلایل مختلف از جمله عادت مراجعین به خوابیدن روی یک طرف صورت، تعادل و قرینگی در دو طرف صورت وجود ندارد که این مشکل را نیز می‌‌توان با تزریق فیلر برطرف کرد.
 • تزریق فیلر و ژل به گردن: با افزایش سن بسیاری از افراد وجود چین و چروک در نواحی گردن را تجربه می‌کنند، تزریق ژل به گردن می‌تواند این مشکل را برای مدت طولانی از بین ببرد.
 • تزریق فیلر و ژل پشت دست: فیلر با خاصیت جوانسازی که دارد می‌تواند علاوه‌بر صورت برای نواحی دیگری مانند پشت دست استفاده شود. با استفاده از این روش می‌توانید به‌راحتی جوانسازی دست را تجربه کنید.

لازم به ذکر است تزریق هیر فیلر سر برای رشد مجدد مو مناسب است. این ژل حاوی مواد مغذی است که از ریزش مو در زنان و مردان جلوگیری می‌کند. همچنین، این روش برای کسانی که موهای نازک دارند و می‌خواهند حجم موهای خود را افزایش دهند مناسب است.

تزریق فیلر چند جلسه است؟

برای تزریق فیلر ممکن است تنها به یک جلسه نیاز داشته باشید. اما در برخی مواقع، بسته به ناحیه مورد درمان ممکن است که افراد برای رسیدن به نتیجه مطلوب به بیش از یک جلسه نیاز داشته باشند. این موضوع توسط پزشک متخصص در این زمینه تعیین می‌شود.

فاصله جلسات تزریق ژل و فیلر چقدر است؟

فاصله بین جلسات تزریق فیلر به نظر پزشک و ناحیه تحت درمان بستگی دارد. به طور معمول زمانی‌که آثار تزریق ژل از بین می‎رود، باید برای جلسه بعدی تزریق آن اقدام کرد.

هر جلسه تزریق فیلر چقدر زمان میبرد؟

زمان هر جلسه تزریق فیلر بسته به ناحیه تحت درمان می‎‌تواند متفاوت باشد. اما به‌طور کلی تزریق فیلر جوانسازی جزو روش‌های وقت‌گیر محسوب نمی‌شود. برای مثال درنظر داشته باشید که تزریق فیلر زیر چشم بین ۱۵ تا ۲۰ دقیقه طول می‌کشد.

عوارض تزریق فیلر کدام‌اند؟

به‌طورکلی نمی‌توان عوارض شدید برای تزریق فیلر بیان کرد. برخی از رایج‌ترین عوارض این روش که بسیار خفیف رخ می‌دهند شامل کبودی و تورم بعد از تزریق فیلر می‌شوند. البته، درصورتی‌که این روش تحت شرایط استریل و توسط پزشک متخصص انجام شود، هیچگونه عوارض جانبی ایجاد نخواهد شد.

هزینه تزریق فیلر

هزینه تزریق ژل در نواحی صورت به عوامل متعدد بسیاری بستگی دارد. عوامل تاثیرگذار بر قیمت این روش شامل ناحیه تزریق، حجم ژل تزریق شده، نوع و برند ژل تزریقی می‌شود. این هزینه تحت حمایت شرکت‌های بیمه قرار نمی‌گیرد. جهت اطلاع از هزینه تزریق ژل و فیلر می‌توانید با کلینیک مهرافروز تماس بگیرید.

تزریق فیلر برای چه کسانی مناسب است؟

اکثر افراد می‌توانند جوانسازی و زیبایی با تزریق ژل و فیلر را تجربه کنند. تزریق ژل در صورتی که از مواد باکیفیت استفاده شود و توسط متخصص انجام گردد، بسیار ایمن است. اگر در یکی از گروه‌های زیر قرار می‌گیرید جزو کاندیدهای مناسب برای تزریق فیلر هستید:

 • گونه‌های کوچک یا افتاده ناشی از کاهش حجم دارید.
 • از نازکی یا نامتوازن بودن لب‌های خود رنج می‌برید.
 • چانه عقب رفته دارید.
 • ناهمواری‌های جزئی بینی یا قوز بینی دارید.
 • خطوط عمیق اطراف دهان یا خط لبخند دارید.
 • خطوط اخم و خطوط افقی پیشانی از خفیف تا شدید دارید.
 • زیر چشم‌تان فرورفته یا سیاه شده است.
 • اسکار ناشی از آکنه و جای جوش دارید.

تزریق فیلر از چه سنی مناسب است؟

با توجه به نظر پزشک متخصص در هر سنی قابل انجام است.

چه کسانی نباید تزریق ژل انجام بدهند؟

کسانی که دارای سابقه آلرژی شدید هستند، باید با تشخیص و تایید پزشک متخصص از تزریق ژل استفاده کنند.

تزریق فیلر چقدر ماندگاری دارد؟

دوام تزریق ژل فیلر به عوامل مختلفی بستگی دارد. برای مثال، درمورد تزریق فیلر زیر چشم می‌توان گفت که آثار آن از یک تا سه سال باقی می‌ماند. درحالی‌که برای برخی نواحی دیگر ممکن است ماندگاری تا ۶ ماه باشد. گرچه این روش ماندگاری بالایی دارد، اما نمی‌توان گفت که تاثیر تزریق فیلر دائمی است.

دوره نقاهت تزریق ژل و فیلر چند روز است؟

تزریق ژل هیچ دوره نقاهتی وجود ندارد. شما می‌توانید پس از شرکت در جلسه تزریق ژل به‌راحتی به کارهای روزمره خود برسید. البته، توجه داشته باشید که پس از تزریق ژل فیلر، حداکثر تا دو هفته باید از انجام ورزش‌های سنگین یا حتی ورزش‌های هوازی خودداری کنید. این نوع ورزش‌ها گردش خون شما را افزایش می‌دهند که این موضوع احتمال کبودی و تورم ناحیه مورد نظر را بالا می‌برد.

بهترین کلینیک تزریق فیلر و ژل تهران

با مراجعه به کلینیک زیبایی مهرافروز دیگر نیاز نیست نگران نتیجه باشید! تزریق فیلر و ژل جوانساز در کلینیک مهرافروز توسط ماهرترین و خبره‌ترین متخصیین انجام شده، همچنین برای کسب بهترین نتیجه از معتبرترین برندهای ژل و فیلر دنیا استفاده می‌گردد. جهت تعیین وقت و کسب مشاوره تنها کافیست با ما در تماس باشید.

مراقبت‌ های قبل از تزریق فیلر

 • قبل از تزریق ژل، حتما آرایش صورت خود را پاک نمایید.
 • پزشک را از داروهایی که مصرف می‌کنید مطلع سازید.

مراقبت‌ های بعد از تزریق فیلر

از مصرف نوشیدنی الکلی، دخانیات و حتی نمک، به مدت ۴۸ ساعت بعد از تزریق ژل پرهیز کنید. زیرا درصورت رعایت نکردن این موارد التهاب و تورم افزایش پیدا می‌کند.

 • برای به حداقل رساندن عوارض تزریق فیلر، از کمپرس آب سرد برای ناحیه مورد نظر استفاده کنید.
 • برای تسکین درد به قرص استامینوفن قناعت کنید و به سراغ مسکن‎های خانواده آسپرین و مسکن‌های ضد التهاب غیر استروئیدی( ژلوفن، ناپروکسن و …) نروید.

مزایا

 • نتایج طبیعی و موثر در زیبایی چهره
 • هزینه مناسب
 • عدم وجود عوارض
 • دوره نقاهت بسیار کوتاه
 • ماندگاری بالا

سوالات متداول

تزریق فیلر در بارداری و شیردهی مجاز است؟

تزریق فیلر در بارداری مورد تایید FDA نیست، اما پس از تزریق آن منعی برای بارداری وجود ندارد.

آیا ممکن است فیلر حرکت کند؟

درصورتی که مقدار ژل تزریق شده به حد لازم باشد، امکان حرکت ژل در زیر پوست با وجود برندهای مجوزدار ومورد تایید وزارت بهداشت بسیار نادر است.

تزریق فیلر بهتر است یا بوتاکس؟

این دو موضوع، دو مقوله جداگانه در علم زیبایی می باشند که نحوه استفاده آن در مراجعین مختلف توسط پزشک متخصص تعیین می گردد.

آیا تزریق فیلر سرطان زاست؟

تزریق ژل هیچ گونه خطری ازجمله سرطان زا بودن برای افراد به دنبال نخواهد داشت. در این مورد باید توجه داشته باشید که برند ژل فیلر مورد تایید وزارت بهداشت باشد.

مطالب مرتبط
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *